Slovan obhájil titul ve slovenské extralize

BRATISLAVA

Hokejisté Slovanu Bratislava v pátek vyhráli rozhodující sedmé finále slovenské extraligy na vlastním ledě s Košicemi 3:2 a obhájili mistrovský titul. K triumfu jim pomohli také čeští obránci Jan Srdínko a Petr Pavlas, který si pamatuje už ligové triumfy z let 2003, 2005 a z loňska.

Košice, které dokázaly srovnat stav finálové série, přestože v ní ztrácely už 0:3 na zápasy, dnes sice prohrávaly do 53. minuty 0:3, pak ale zápas zdramatizovaly a stačily jim k tomu dvě minuty. Nejprve se trefil Faith a v 55. minutě snížil na rozdíl jedné branky Ščurko. Slovan ale závěrečnému náporu hostů odolal a získal sedmý titul za posledních deset let.

Bratislavský celek navíc prolomil smolnou finálovou sérii slovenských mistrů, kteří za posledních šest let ani jednou neslavili triumf na vlastním ledě.

Na straně poražených hráli čeští obránci Miroslav Javín, Petr Mocek a Jaroslav Špelda.

Slovensko - finále, 7. zápas
Slovan Bratislava - Košice 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 18. Döme, 36. Kapuš (Pavlas), 47. Kužha (Pavlas) - 52. Faith (Javín), 55. Ščurko. Konečný stav série: 4:3.