Hokejisté Eisbärenu Berlín se stali potřetí mistry DEL

BERLÍN

Hokejisté Eisbären Berlín si zajistili třetí mistrovský titul ve společné soutěži DEL, když vyhráli ve čtvrtém utkání finálové série na ledě Kolína nad Rýnem 2:1 v prodloužení. O výsledku zápasu rozhodl v osmé minutě nastavení hostující Florian Busch. V sestavě domácích neúspěšně bojoval o vyrovnání série český útočník Kamil Piroš.

Tým z Berlína v posledních letech vládne německému hokeji, když postoupil z posledních pěti let čtyřikrát do finále a titul vyhrál také v sezonách 2004/05 a 2005/06.

Německý šampión se stal jedenáctým jistým účastníkem Ligy mistrů, která se bude hrát nově v nadcházející sezóně. Doplnil české zástupce Slavii a České Budějovice, Magnitogorsk s Ufou z Ruska, Kärpät Oulu a Blues Espoo z Finska, HV 71 Jönköping a Linköping ze Švédska, Slovan Bratislava ze Slovenska a Curych ze Švýcarska. O poslední místo budou hrát kvalifikační turnaj Bern, Norimberk a Košice.