Rubriky:

Evropské ligy

Uhrinův tým přišel v rumunské lize o šest bodů

4. září 2008 22:38 - CURYCH

Vedení FIFA nařídilo Rumunskému fotbalovému svazu, aby potrestal prvoligový Temešvár odečtením šesti bodů v tabulce aktuálního ročníku. Populární klub pod vedením kouče Dušana Uhrina mladšího totiž neuposlechl nařízení sportovní arbitráže z loňského roku a dál používá nepovolenou barvu dresů i název.

FIFA pohrozila národnímu svazu dalšími sankcemi, pokud Temešvár nepotrestá, a ten po jednáních rozhodl o bodovém odečtu. To mělo za následek demonstrace asi 3000 fanoušků, kteří se dostali i do potyčky s policií v ulicích města.

Velmi podrážděný byl také současný majitel Marian Iancu, jenž označil rozhodnutí svazu za ilegální: "Temešvár tímto přestane existovat. Tým přestane hrát zápasy a tím pádem bude vyloučen ze všech soutěží. Mé rozhodnutí je konečné," zlobil se před novináři.

Historicky hraje Polytechnika Temešvár v tradičních fialových dresech. Bývalý majitel klubu italský obchodník Claudio Zambon se však proti používání jména, typické barvy a klubového znaku ohradil s tím, že je stále vlastníkem práv i historických úspěchů. Ty převedl na svůj klub z předměstí Bukurešti, jenž hraje třetí ligu.

Uhrinův tým, kde hraje i bývalý ostravský útočník Lukáš Magera, nyní spadl v tabulce rumunské ligy z pátého na 11. místo. V Poháru UEFA se probojoval do prvního kola, kde narazí na Partizan Bělehrad.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy