Ve šlágru slovenské extraligy porazily Košice bratislavský Slovan

BRATISLAVA/BERLÍN

Hokejisté Košic porazili ve šlágru úvodního kola slovenské extraligy Slovan Bratislava 5:2. V repríze finále minulé sezóny přispěl k výhře domácího týmu také český obránce Radek Phillip, jenž pět minut před koncem zpečetil pátým gólem vítězství.

Dvěma brankami pomohl Zvolenu k prvním bodům v sezóně český útočník Filip Turek, na první z nich mu nahrál jeho krajan Libor Pavliš.

Slovenská hokejová extraliga - 1. kolo:
Banská Bystrica - Kežmarok 4:5 (1:2, 3:2, 0:1)
Branky: 7. a 26. Frühauf, 27. Bulík, 28. Škvaridlo - 29. a 48. Škovira, 9. Palovčík, 18. Drotár, 34. P. Svitana.
Košice - Slovan Bratislava 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky: 7., 27., a 34. S. Gron (na první Philipp), 33. Faith, 55. Phillip - 31. a 60. Kropáč.
Liptovský Mikuláš - Slovensko "20" 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 2. Richard Huna, 30. Halaj - 23. Lisoň
Martin - Trenčín 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 25. J. Polák, 46. Török, 55. L. Havel (Říha) - 17. Kútny (Valčák), 60. Kóňa (Valčák)
Zvolen - Poprad 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
Branky: 35. a 37. F. Turek (na první Pavliš), 37. Chovan - 47. Kroták, 60. Haščák.
Žilina - Nitra 2:4 (1:3, 0:0, 1:1)
Branky: 5. Stantien, 49. Hájnik - 18. a 47. Chrenko (na první Hranáč), 2. Gálik, 14. König (Bednařík).

Hokejisté Ingolstadtu stále čekají na první body v nové sezoně. Ve druhém kole vedli na ledě Kasselu ještě deset minut před koncem 2:1, poté ale domácí dokázali dvěma brankami vývoj otočit. V dresu Ingolstadtu byl u všech třech inkasovaných branek český obránce Jakub Ficenec.

Německá hokejová DEL - 2. kolo:
Augsburg - Hamburk 4:3, Hannover - Duisburg 5:1, Kassel - Ingolstadt 3:2 (za hosty Ficenec 0+1), Krefeld - Straubing 4:3, Mannheim - Iserlohn 3:0, Norimberk - Eisbären Berlín 2:4, Wolfsburg - Frankfurt 4:5 v prodl.