Hokejisté Brynäsu se dostali na první místo švédské ligy

HELSINKI/STOCKHOLM

Hokejisté Brynäsu se dostali do čela švédské ligy, kam je posunula sobotní těsná výhra 1:0 nad Södertälje. Zápas rozhodl svou trefou v 34. minutě Daniel Widing. Södertälje je naproti tomu na chvostu tabulky, kam je odkázalo i vítězství Frölundy na ledě Djurgardenu.

Výhru Frölundy zařídil dvěma góly Niklas Andersson, na obě mu přihrával Mäntylä. Dařilo se také Färjestadu, na ledě Timry zvítězil 6:4 a při přesilové hře hostí si jednu asistenci připsal český obránce Martin Ševc.

Švédská hokejová liga - 10. kolo:
Brynäs - Södertälje 1:0, Djurgaarden - Frölunda 1:5, HV 71 - Rögle 3:2 v prodl., Skelleftea - MODO Hockey 4:2, Timra - Färjestad 4:6 (za hosty Ševc 0+1).

Hokejisté Blues Espoo oplatili Ässätu Pori čtvrteční porážku z vlastního ledu a udrželi se v čele tabulky finské ligy. Domácí přitom i v sobotu začali lépe a po 12 minutách vedli o dva góly. Vicemistři z Espoo vstřelili vítězný gól šest minut před koncem a do prázdné branky pak zpečetili výhru 4:2.

Finská hokejová liga:
Ässät Pori - Blues Espoo 2:4, Jokerit Helsinky - Ilves Tampere 4:1, Kärpät Oulu - Pelicans Lahti 3:2, Lukko Rauma - IFK Helsinky 0:3, SaiPa Lappeenranta - Jyväskylä 1:4.