Salák vychytal Turku další výhru a byl vyhlášen hvězdou zápasu

HELSINKY

Český brankář Alexander Salák měl největší podíl na vítězství hokejistů TPS Turku ve čtvrtečním utkání finské ligy proti Lahti 3:2. Díky 37 úspěšným zákrokům byl vyhlášen největší hvězdou zápasu.

Turku sice zůstává na chvostu tabulky, ale od čtvrtečního soupeře ho dělí jen horší skóre.

Finská liga:
Hämeenlinna - Blues Espoo 3:0, SaiPa Lappeenranta - KalPa Kuopio 3:2 v prodl., Tappara Tampere - Kärpät Oulu 2:1, TPS Turku - Pelicans Lahti 3:2.

Hokejisté Luley porazili v utkání 12. kola švédské ligy Södertälje 6:2 a svého soupeře na chvostu tabulky přeskočili. Za domácí uzavřel střelecký účet český útočník Martin Chabada, kterému přihrál obránce Radek Philipp.

Švédsko - 12. kolo:
Brynäs - Skelleftea 5:1, Djurgaarden - Rögle 2:1 v prodl., HV 71 - Timra 2:1 v prodl., Linköping - Färjestad 4:0 (Hlinka a Hlaváč oba 0+1), Lulea - Södertälje 6:2 (za domácí Chabada 1+0, Philipp 0+1), MODO Hockey - Frölunda 3:2.

Hokejisté Kasselu dokázali otočit utkání německé ligy proti Hamburku. Po dvou třetinách na domácím ledě prohrávali 1:3, dvěma góly v posledních třech minutách si ale vynutili prodloužení. O bodu navíc pak rozhodli v samostatných nájezdech.