Rubriky:

Evropské ligy

Nevyléčitelně nemocný Müller je blízko návratu do branky

12. listopadu 2008 17:30 - KOLÍN NAD RÝNEM

Tři měsíce po druhé operaci mozku se může německý hokejový brankář Robert Müller znovu představit v zápase. Nevyléčitelně nemocný gólman, jenž má v mozku zhoubný nádor, bude v pátečním ligovém utkání svého Kolína nad Rýnem proti Duisburgu připraven na lavičce jako náhradník jedničky Franka Doylea.

Osmadvacetiletý Müller se dočkal první nominace na zápas od srpnové operace kvůli tomu, že si druhý brankář Stefan Horneber zlomil kotník. "Samozřejmě se strašně těším, až zase s mužstvem vjedu na led. Jde to krok po kroku," uvedl Müller.

Zpráva o jeho návratu do sestavy Kolína nad Rýnem přišla dva dny poté, co jeho lékař v rozhovoru pro časopis Spiegel šokoval hokejovou veřejnost krutou realitou jeho zdravotního stavu. Müller má v hlavě nádor nejtěžšího stupně, který se nedá plně odoperovat a i po dvou zákrocích roste. Drtivá většina pacientů s tímto typem tumoru nepřežije ani rok, Müllerovi ho lékaři objevili v listopadu 2006.

Účastník letošního mistrovství světa v Kanadě se operaci podrobil v srpnu a od října trénuje na ledě. "Robert se každý den na tréninku zlepšuje. I když není ve své stoprocentní formě, pro roli náhradníka mu naprosto věřím," uvedl trenér Kolína Clayton Beddoes.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy