Evropskými šampiónkami jsou hokejistky Nižného Novgorodu

LOHJA

Hokejisty ruského týmu SKIF Nižnyj Novgorod jsou novými vládkyněmi ženského klubového hokeje v Evropě. Rusky porazily v posledním zápase finálového turnaje Poháru mistryň evropských zemí IIHF finské Espoo 2:1 a postaraly se o historický úspěch ruského hokeje. Všechny předchozí čtyři ročníky soutěže totiž vyhrály Švédky z týmu AIK Stockholm.

Hokejistky Nižného Novgorodu oslavují triumf

Ve finském Lohja měly v neděli šanci na titul hned tři týmy. Po vítězství švédského Segeltorps IF nad Aisulu Almata z Kazachstánu si na trofej brousily zuby jak Švédky, tak finské Espoo a ruský Novgorod. Tomu stačilo v závěrečném utkání s Espoo získat alespoň bod, ale nakonec porazil Finky jejich vlastními zbraněmi.

Obě branky Novgorodu totiž vstřelily finské hráčky ve službách ruského klubu Jenni Hiirikoskiová a Marjo Voutilainenová. SKIF tak úspěšně doplnil svoji medailovou sbírku. V roce 2005 byl totiž ruský celek na turnaji mistryň druhý, o rok později třetí.