Evropské ligy

Salák s TPS Turku na poslední chvíli proklouzl do play-off

5. března 2009 22:05 - PRAHA

Hokejisté Lukko Rauma v posledním kole základní části finské ligy prohráli doma s Ilvesem Tampere 0:1 a připravili se tak o možnost hrát play-off. Jejich pronásledovatelé v tabulce TPS Turku s Alexanderem Salákem v brance totiž vyhráli na ledě IFK Helsinky a odsunuli Raumu na jedenácté, první nepostupové místo.

Katem Raumy, který jim ukončil sezónu byl Pasi Määttänen z Ilvesu, který v 29. minutě vstřelil jedinou branku zápasu. Turku mělo složitou pozici, protože muselo vyhrát v Helsinkách nad místním IFK.

A na začátku třetí třetiny navíc prohrávalo 2:3. Během 24 vteřin ale zásluhou Filppuly a Kola hosté skóre otočili. Wärn ještě v 45. minutě vyrovnal, ale závěr zápasu už patřil Turku. Uusikartano minutu před koncem dostal hosty opět do vedení a skóre nakonec ještě upravil dalším gólem Filppula.

Finská hokejová liga:
Blues Espoo - Ässät Pori 2:1, Hämeenlinna - Jokerit Helsinky 2:3 v prodl., IFK Helsinky - TPS Turku 4:6, Jyväskylä - SaiPa Lappeenranta 4:0, Lukko Rauma - Ilves Tampere 0:1, Pelicans Lahti - Kärpät Oulu 1:3, Tappara Tampere - KalPa Kuopio 3:1.