Hokejisté Skalice jsou poprvé ve finále slovenské extraligy

BRATISLAVA

Hokejisté Skalice dokázali otočit semifinálovou sérii proti favorizovanému Slovanu Bratislava a díky sobotní výhře 3:2 v prodloužení postoupili poprvé v historii do finále extraligy. V boji o titul vyzvou lepšího z dvojice Košice - Zvolen, kterou čeká rozhodující sedmý zápas v neděli.

Sedmý duel na bratislavském ledě dlouho žádnou branku nepřinesl, do vedení se dostali hosté až ve 44. minutě zásluhou Višňovského. Slovan sice za tři minuty vyrovnal, vedení Skalici ale rychle tři minuty před koncem vrátil Pašek. Radost hostům vydržela jen minutu a dramatický duel dospěl do prodloužení. V něm se v 70. minutě trefil nejproduktivnější hráč základní části a největší hvězda soutěže Žigmund Pálffy.

Semifinále play-off slovenské extraligy - 7. zápas
Slovan Bratislava - Skalica 2:3 v prodl. (za hosty Hranáč 0+1), konečný stav série 3:4.
Čtvrté zápasy baráže
Kežmarok - Spišská Nová Ves 5:2 (za domácí Jelínek 1+0), stav série 1:3; Piešťany - Poprad 1:2 v prodl. (za hosty O. Malinský 0+1), konečný stav série 0:4.