Košice už vedou jen 2:3 na zápasy, výhru Skalice zařídil Pálffy

KOŠICE

Hokejisté Skalice odvrátili ve finále slovenské extraligy i druhý mečbol a snížili stav série s Košicemi na 2:3. Ve středu na soupeřově ledě vyhráli 4:3 po samostatných nájezdech. Hvězdou zápasu byl Žigmund Pálffy, který v normální hrací době dal dva góly a proměnil i rozhodující penaltu.

Skalica se ujala vedení už po 12 vteřinách hry, kdy ji poslal do vedení nejproduktivnější hráč základní části soutěže Pálffy. Domácím se ale ještě v první třetině podařilo vyrovnat.

Úvod druhého dějství však opět patřil hostujícímu celku, který do vedení poslal jedenáctou trefou v play off Pálffy. Skalica se poté v třetí třetině ujala vedení 3:2, v 49. minutě ale po přihrávce českého útočníka Jana Kopeckého vyrovnal Tabaček.

V prodloužení gól nepadl a po nájezdech slavili hostující hráči, když se jako jediný střelecky prosadil Pálffy. Šestý zápas se ve Skalici hraje v pátek.