Rubriky:

Evropské ligy

Oblékne Procházka dres Kladna nebo Vítkovic?

19. září 2003 09:49 - PRAHA

Jen tři ligová utkání sehrál za hokejisty ruského Voskresensku čtyřnásobný světový šampión Martin Procházka, ve čtvrtek se tam domluvil na předčasném ukončení smlouvy.

 

PRÁVO

"Kontrakt vycházel z jeho dřívější smlouvy s Omskem a nyní se obě strany dohodly, že podpisy s okamžitou platností ruší," prozradil Právu hráčův agent Jiří Hamal.

Vedení Chimiku po třech porážkách přiznalo rozčarování, ruská média píší o chystané čistce v hráčském kádru a vážně ohrožena má být i pozice trenéra Bragina. Procházka se netajil, že také on není zcela spokojen s působením v klubu, kde nefungovala i řada nehokejových věcí, proto zatím sebou do Ruska nevzal ani rodinu.

Po letech možná opět v extralize

O dalším působení 31letého útočníka se má rozhodnout v nejbližších dnech. "Až přiletí do Česka, bude asi chvíli potřebovat klid, a pak si sám vybere, zda zvolí další pobyt v cizině anebo po dvou letech zase nastoupí v extralize," naznačil Hamal. Vítkovice, jejichž dres doma oblékal naposledy, i Procházkovo mateřské Kladno, už registrují návrat reprezentanta a potvrzují i možný zájem o jeho angažmá.

Zatím se Procházka dohodl na možnosti v Kladně trénovat. "Domluvil jsem se na tom s trenérem Müllerem, zítra prý můžu přijít," hlásil skvělý bruslař a střelec do mobilního telefonu v rozhovoru pro ČTK. Možnost, že znovu oblékne kladenský dres i v extraligových zápasech, prý není vyloučená. "Mám asi čtyři nabídky z tuzemska i z Evropy, ale všechno je ještě příliš čerstvé a než se rozhodnu, chci si nejprve všechno důkladně promyslet. Vždyť jsem z Ruska přijel domů teprve včera večer," požádal o dva až tři dny strpení.

Martin Kézr, ČTK

Zrušit