Pohl dvěma góly zařídil výhru Lappeenranty ve finské lize

PRAHA/HELSINKY

Český hokejový útočník Petr Pohl se ve čtvrtečním programu finské SM Liigy blýskl dvěma góly a byl hlavním strůjcem vítězství Lappeenranty nad Hämeenlinnou 4:0. Pohl udeřil v první třetině, když hostujícího brankáře Lassilu pokořil dvakrát během třinácti minut. V tabulce finské ligy se Lappeenranta posunula už na čtvrté místo.

Čeští hráči byli vidět i v zápase mezi TPS Turku a Ilvesem Tampere. Domácí prohrávali ve třetí třetině už 0:3, když se v dresu TPS trefil Tomáš Plíhal a Uusikartano po přihrávce Michala Birnera za dalších sedm minut snížil na rozdíl jediné branky. Jenže další gól už Turku nepřidalo a naopak inkasovalo ještě jednou.

Finská hokejová liga:
Jokerit Helsinky - Lukko Rauma 0:5, Jyväskylä - Blues Espoo 3:6, Kärpät Oulu - KalPa Kuopio 1:3, SaiPa Lappeenranta - Hämeenlinna 4:0 (Pohl 2+0), Tappara Tampere - Pelicans Lahti 3:1, TPS Turku - Ilves Tampere 2:4 (za domácí Plíhal 1+0 a Birner 0+1).