Rubriky:

Evropské ligy

Začíná švédská hokejová liga, bude v ní deset Čechů

21. září 2009 13:03 - STOCKHOLM

Jako poslední z elitních evropských hokejových soutěží se rozjíždí švédská liga. V Elitserien se představí dva čeští trenéři a osm hráčů. Kvůli daňovým zákonům ve Švédsku ale někteří zahájili sezonu v české extralize a do svých klubů se vrátí až v rozehrané soutěži.

Švédská liga startuje už dnes dvěma předehrávkami Linköpingu s jönköpinským HV 71 a Färjestadu se Skellefteou. Kouč Linköpingu Slavomír Lener bude až do konce října postrádat velké opory Jana Hlaváče a Jaroslava Hlinku. Hlaváč vypomáhá do 25. října Liberci a Hlinka do stejného data Spartě. Obránce Petr Čáslava zamíří na nové angažmá do Timry z Pardubic po 11. říjnu.

Na premiéru v dresu Skelleftey si zřejmě jen do čtvrtka počká Petr Tenkrát. Posila AIK z Timry stihla před odjezdem do Švédska čtyři zápasy v dresu Kladna. Představit by se tak už dnes měl jen obránce Pavel Skrbek.

Vedle Hlaváče, Hlinky a Lenera v Linköpingu i Skrbka ve Skelleftee zůstal ve svém působišti už jen Martin Chabada v Lulee. Nová kolonie se vytvořila v celku MODO Hockey z Örnsköldsviku. Z prvoligového Ústí nad Labem přišel kouč Miloslav Hořava. V týmu má nově gólmana Romana Málka, který skončil v lednu v Plzni, a obránce Tomáše Mojžíše, jenž v uplynulé sezoně působil na farmě Minnesoty v Houstonu v nižší AHL a čtyřikrát nastoupil i v NHL.

Sedm českých hráčů Elitserien opustilo. Obránce Martin Ševc zamířil z Färjestadu do Dinama Minsk, Radek Philipp odešel z Luley rovněž do KHL do Jekatěrinburgu. Útočník Pavel Rosa po krátkém působení v Rögle přestoupil do finského Kärpätu Oulu a Kamil Piroš z HV 71 do Ässätu Pori.

V Jönköpingu skončil i Jan Hrdina, který kvůli zdravotním potížím odehrál v uplynulé sezoně jen tři zápasy. Bek Martin Richter se ze Södertälje vrátil do Pardubic a Josef Hrabal odešel z MODO do Třince

Přehled českých zástupců ve švédské hokejové lize:
Linköping: Jan Hlaváč, Jaroslav Hlinka (oba útočníci), Slavomír Lener (trenér).
MODO Hockey: Roman Málek (brankář), Tomáš Mojžíš (obránce), Miloslav Hořava (trenér).
Skelleftea: Pavel Skrbek (obránce), Petr Tenkrát (útočník).
Lulea: Martin Chabada (útočník).
Timra: Petr Čáslava (obránce).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy