Slovan a Žilina poprvé prohrály

BRATISLAVA

Premiérovou extraligovou porážku utrpěli ve čtvrtém kole nejvyšší slovenské soutěže hokejisté Slovanu Bratislava a Žiliny. Slovanisté ve Zvolenu sice skoro dvě třetiny drželi jednobrankové vedení, ale nakonec nečekaně prohráli 1:2. Zato Žilina po dobrých výsledcích neměla tentokrát na domácím ledě šanci proti Košicím, kterým podlehla jednoznačně 0:4.

Zleva Martin Zajac, brankář Lukáš Smolka a Michal Grman z Nitry a Jozef Krišák z Martina

Naopak prvního vítězství se dočkal Martin - na ledě nováčka z Nitry vstřelil gól hned v první minutě a během celého zápasu kontroloval hru až ke konečnému triumfu 6:2. Vedoucí Trenčín se v zápase s Liptovským Mikulášem ujal vedení gólem excelentního střelce Gáboríka a vzápětí podruhé udeřil T. Melichárek. Český legionář Marek Badžo sice snížil, ale v závěrečné části favorit třetím gólem potvrdil vítězství.

Výsledky - 4. kolo:

Zvolen - Slovan Bratislava 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Branky: 50. Bartek, 56. Škvaridlo - 16. Jánoš. Rozhodčí: Lauff - Mižovčík, Štec. Vyloučení 5:7, navíc Krátky (Zvolen) 10 min. Bez využití. Diváci: 4410.

Dukla Trenčín - Liptovský Mikuláš 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky: 14. a 43. T. Melichárek, 13. Gáborík - 23. Badžo. Rozhodčí: F. Mihálik - Galamboš, Tvrdoň. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 4895.

Nitra - Martin 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)

Branky: 24. Kmeč, 41. V. Nemec - 53. a 60. Kotlárik, 1. Gabriš, 23. S. Hudec, 28. Kazda, 41. R. Mucha. Rozhodčí: Marušin - Bednár, Kubuš. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2524.

Žilina - Košice 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Branky: 12. Caban, 19. Kmiť, 23. Bulík, 31. Dravecký. Rozhodčí: Čaprnka - Gašparík, Pavlovič. Vyloučení: 3:4, navíc Oravec a Török (oba Žilina) 10 min. Bez využití. Diváci: 2833.