Rubriky:

Evropské ligy

Ve Švédsku zemřel při hokeji rozhodčí, trefil jej puk do hlavy

30. ledna 2010 19:47 - STOCKHOLM

Tragickou událostí v sobotu skončil zápas mládežnické hokejové ligy ve švédském městečku Ramsele. Z utkání osmnáctiletých hráčů mezi týmy Solleftea a Husum se neodehrála ani první třetina, protože během utkání zemřel dvaašedesátiletý rozhodčí. Po ráně pukem do zátylku spadl a udeřil se hlavou o led, vzápětí přestal dýchat.

 

čtk

Podle švédského listu Dagens Nyheter nastalo k tragickému okamžiku v úvodních minutách první třetiny, kdy útočící tým nahazoval puk k brance soupeře. Prudce letící kotouč ovšem trefil 62letého sudího zezadu přímo do nechráněného místa pod přilbou. Následoval pád na led, o který se ještě rozhodčí udeřil hlavou.

K muži už po několika vteřinách přispěchal řidič sanitky, jenž byl přímo na místě. Rozhodčí jevil jen nepatrné známky života, ale podařilo se jej na chvíli resuscitovat. Při příjezdu do nemocnice v nedaleké Solleftee však lékaři konstatovali smrt.

"Přesná příčina smrti zatím není známa. Nevíme, jestli ho zabil puk, nebo pád na led," uvedla policejní mluvčí Krister Östová.

grg, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy