Hlinka s Hlaváčem pomohli Linköpingu srovnat sérii s Frölundou

PRAHA/STOCKHOLM

Čeští hokejoví útočníci Jaroslav Hlinka a Jan Hlaváč pomohli svému klubu z Linköpingu k vítězství nad Frölundou 6:2, čímž vyrovnali svou čtvrtfinálovou sérii ve švédské lize na 1:1 na zápasy. Hlinka jeden gól vstřelil, Hlaváč na další přihrával.

Jaroslav Hlinka

Jediným týmem, který uspěl stoprocentně v obou prvních zápasech čtvrtfinále, je HV71 Jönköping. O druhé výhře nad Timrou rozhodl kanadský útočník Kris Beech, jenž skóroval na 3:2 v prodloužení.

Český obránce Pavel Skrbek ze Skelleftey tentokrát zažil porážku, když jeho tým prohrál doma s Färjestadem 2:3 v prodloužení. O výhře hostí rozhodl v 68. minutě Umicevic.

Čtvrtfinále play off švédské hokejové ligy - 2. zápasy:
HV 71 - Timra 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 20. Petrasek, 47. Lindström, 63. Beech - 12. Granath, 46. Erixon
Stav série: 2:0
Djurgaarden - Brynäs 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 19. M. Nilson - 31. Nordquist, 67. Granström.
Stav série: 1:1
Linköping - Frölunda 6:2 (1:1, 2:0, 3:1)
Branky: 28. a 46. M. Johansson (na druhou Hlaváč), 17. Carlsson, 26. Karlsson, 51. Hlinka, 60. Pihl - 7. a 59. Pettersson.
Skelleftea - Färjestad 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 39. Söderström, 53. Warg - 33. Kaberg, 46. M. Johansson, 68. Umicevic.