Fical rozhodl o vítězství Norimberku

Český hokejový útočník Petr Fical zajistil hokejistům Norimberku vítězství v devátém kole německé ligy nad Mannheimem. Poté, co bývalý znojemský hráč Marián Cisár v poslední třetině vyrovnal na 2:2, Fical jako jediný proměnil samostatný nájezd. Na gólmana Marka Seligera vyzrál ve čtvrté sérii.

Jan Čaloun vstřelil ve finské lize dva góly za Blues Espoo

V jediném čtvrtečním zápase německé hokejové ligy byli vidět i další čeští hráči nebo hokejisté, kteří nedávno působili v české extralize. Další branky Norimberka vsítili Slováci Tomík a Cisár, za hosty se trefil Tomáš Martinec. Zápas začal s hodinovým zpožděním, protože výprava Mannheimu uvízla cestou do Norimberku v dopravní zácpě.

Norimberk - Mannheim 3:2 po SN
Branky: 21. Tomík (Fical, Jiránek), 44. Cisár, rozhodující nájezd Fical - 12. T.Martinec, 17. Corbet

Dvěma góly a jednou asistencí pomohl útočník Jan Čaloun hokejistům Blues Espoo k vítězství nad SaiPou Lappeenranta a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Jarma Myllyse v brance SaiPy překonal i Ladislav Kohn a přispěl k výhře 4:2. Ilves Tampere vedený českým trenérem Václavem Sýkorou vedl v sedmé minutě utkání na ledě Kärpätu Oulu už 3:0, ale nakonec prohrál 3:4 v prodloužení.

Finská liga - 9. kolo:
Blues Espoo - SaiPa Lappeenranta 4:2 (za domácí Čaloun 2+1, Kohn 1+0), Hämeenlinna - Jyväskylä 4:2, Kärpät Oulu - Ilves Tampere 4:3 v prodl., Tappara Tampere - Jokerit Helsinky 2:3 v prodl.

Duel dvou českých hokejových trenérů v desátém kole ruské ligy dopadl lépe pro Vladimíra Vůjtka. Jeho svěřenci z Kazaně zvítězili 3:1 nad Magnitogorskem, který vede Marek Sýkora. Metallurg vinou porážky klesl v tabulce ze druhého na čtvrté místo, Kazaň se posunula na šestou pozici.

Na ledě Chabarovsku zvítězil Lokomotiv 3:1 také díky asistencím Jana Petereka a Davida Moravce, jenž si upevnil pozici nejlépe nahrávajícího hráče soutěže. Do střelecké listiny se dnes zapsal z českých hokejistů jen Ondřej Steiner z Voskresensku, který prohrál s Togliatti 1:2. Dušan Salfický v brance CSKA Moskva inkasoval od hokejistů Nižného Novgorodu pouze jednou a přispěl k výhře 3:1.

Ruská liga - 10. kolo:
Chabarovsk - Jaroslavl 1:3 (za hosty Moravec 0+1, Peterek 0+ 1), Omsk - Ufa 4:1 (za domácí Vlasák 0+1), Nižněkamsk - Dynamo Moskva 0:3, Voskresensk - Togliatti 1:2 (za domácí Steiner 1+0), Kazaň - Magnitogorsk 3:1, CSKA Moskva - Nižnij Novgorod 3:1.

Hokejisté Luley porazili ve čtvrtém kole švédské ligy Djurgaarden 3:1 také zásluhou českých hráčů. Na začátku druhé třetiny otevřel v přesilovce skóre Kamil Brabenec po přihrávce Pavla Skrbka. Po třech vítězstvích dnes poprvé ztratil body Färjestad, který prohrál 3:4 na ledě Brynäs, a celek HV 71 porážkou 3:5 ve Frölundě.

Švédská liga - 4. kolo:
Frölunda - HV 71 5:3, Lulea - Djurgaarden 3:1 (za domácí Brabenec 1+0, Skrbek 0+1), Leksand - Södertälje 4:3 po sam. nájezdech, Brynäs - Färjestad 4:3, Linköping - MoDo Hockey 1:2, Malmö - Timra 1:3 (za hosty Němeček 0+1).