Evropské ligy

Krize Omsku pokračuje

15. října 2003 21:23 - PRAHA

Hokejisté Avangardu Omsk pokračují ve špatných výkonech v ruské lize. Tentokrát prohráli v Chabarovsku 1:3 a po 15. kole jim v tabulce soutěže patří až páté místo od konce. Jan Čaloun skóroval ve finské lize za Espoo, ale k vítězství to nakonec nepomohlo. ZPRAVODAJSTVÍ Z HOKEJOVÉ EVROPY

internet

Pouze dva hokejisté se prosadili v dnenších zápasech ruské ligy. Ondřej Steiner vstřelil jednu ze dvou branek Voskresensku v Moskvě a obránce Jiří Marušák přihrál na rozhodující branku Novokuzněcku v Jaroslavli.  Za Avangard Omsk tentokrát nenastoupil český útočník Pavel Patera, který je mimo hru kvůli naraženému kolenu.

Rusko - 15. kolo:
Chabarovsk - Omsk 3:1, Ufa - Magnitogorsk 3:4, Togliatti - Dynamo Moskva 1:1, CSKA Moskva - Voskresensk 3:2 (za hosty Steiner 1+0), Čerepovec - Kazaň 2:0, Jaroslavl - Novokuzněck 2:3 (za hosty Marušák 0+1), Petrohrad - Nižněkamsk 0:2, Nižnij Novgorod - Novosibirsk 1:1.

Legenda tabulky:
za počtem zápasů následuje počet vítězství, vítězství v prodloužení, remízy, porážky v prodloužení, porážky

Pouhých dvanáct vteřin chybělo celku Espoo, aby slavil vítězství v Raumě, když na konečných 2:2 vyrovnal domácí Erik Hämäläinen. Za Espoo nastoupili i dva čeští hokejisté. Jan Čaloun vstřelil ve druhé třetině úvodní branku zápasu, Ladislav Kohn se do statistik zapsal jen dvěma vyloučeními.