Rubriky:

Evropské ligy

Gólman Fikrt je po vyhazovu z Nitry zatím bez angažmá

6. října 2010 14:03

Hokejový brankář Michal Fikrt je od počátku tohoto týdne bez angažmá. Předčasně skončil ve slovenské Nitře, a tak se vrátil do Litvínova, kde bydlí. „Rád bych někde zase chytal, ale není snadné najít si tak rychle nové působiště,“ říká zkušený gólman.

 

Josef Pešout, Právo

Po několika sezónách strávených v kádru Liberce jste v poslední době působil ve slovenské extralize.  Co bylo důvodem vašeho odchodu z Nitry?

V Nitře jsem dostal výpověď ke dni 4. října. Oznámili mi, že musím odejít z ekonomických důvodů. Klubu se nedařilo a vedení došlo k závěrům, že uvolní pět hráčů. Kromě mě se to týkalo i dalšího českého brankáře Lukáše Hronka, který byl naposledy v Kadani, a útočníka Davida Moravce, mistra světa a olympijského vítěze z Nagana.

Jak byste tedy hodnotil svoje nitranské působení?

Odchytal jsem v této sezóně asi deset zápasů v tamní extralize. Bohužel jsme se pohybovali na konci tabulky a to nikde nepřináší dobrou atmosféru. Svůj konec na Slovensku beru jako realitu. V extralize jsou tam kvalitní mužstva jako Košice a Slovan Bratislava, která by se neztratila ani v české nejvyšší soutěži.

Předpokládám, že jste už zpátky v Čechách...

Ano, ale ještě v závěru tohoto týdne jednou do Nitry pojedu, abych si vyřídil nějaké formality ohledně ukončení smlouvy. S tím jsou spojené i věci kolem bydlení apod.

Jste v kontaktu s bývalými spoluhráči z Liberce?

Občas jsem si volal s některými kluky. Přece jen tam zůstalo ještě spousta hokejistů z doby, kdy jsem byl libereckým hráčem.

Existuje varianta, že byste se pod Ještěd znovu vrátil?

Myslím, že asi ne. Liberec mě už loni ani letos nepotřeboval a neměl o moje služby zájem.

Hledáte si nové působiště?

Pověřil jsem agenta, který se o mě stará. S ním proberu případné možnosti. Zatím jsem se stal hokejovým divákem. V úterý jsem například sledoval zápas Litvínova s Třincem. Vím, že ve stejný den hrál Libercem s Bostonem, ale na utkání bych se asi nedostal. Lístky se sháněly hodně dlouho dopředu a já vzhledem ke slovenskému působení nemohl tušit, že budu počátkem října doma v Čechách.

Josef Pešout, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy