Rubriky:

Evropské ligy

Hokejisté Färjestadu a Frölundy hráli opět pod otevřeným nebem

27. prosince 2010 12:02 - KARLSTAD

Hokejisté Färjestadu a Frölundy absolvovali ve švédské lize druhý zápas pod otevřeným nebem během 12 měsíců a shodli se, že už by si rádi dali od podobných duelů pauzu. Färjestad oplatil Frölundě rok starou porážku 1:4, kterou loni na stadionu Ullevi v Göteborgu sledovalo rekordních 31 144 diváků. Nedělní duel se hrál na parkovišti vedle haly Färjestadu a na montované tribuny se vešlo 15 274 lidí.

K vítězství domácích přispěl 21 zákroky český brankář Alexander Salák, asistenci si připsal zadák Martin Ševc. V obraně poraženého celku hrál Pavel Skrbek.

Navzdory vítězství a diváckému rekordu v této oblasti Švédska by si hráči Färjestadu už propříště zápasy pod otevřeným nebem odpustili. "Nemělo by to být moc často. Myslím, že už stačilo. Když budou jiné týmy chtít (hrát venku), tak prosím, ale my už ne," citoval deník Aftonbladet obránce Färjestadu Sannyho Lindströma.

Kapitán Frölundy Joel Lundqvist se na to díval podobně. "Takový zápas jednou za čas stačí. Nemyslím, že by se z toho měla stát tradice," uvedl bývalý hráč Dallasu, jehož dvojče Henrik hájí branku New Yorku Rangers.

 

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy