Hokejisté Ženevy přešli přes Haškův Spartak do semifinále Spengler Cupu

DAVOS

Hokejisté Servette Ženeva porazili ve čtvrtfinálovém utkání Spenglerova poháru Spartak Moskva 2:0 a zajistili si postup do semifinále, ve kterém se ve čtvrtek utkají s Petrohradem. Moskevský celek od třetí porážky na turnaji, po které v Davosu končí, nezachránil ani solidně chytající český brankář Dominik Hašek.

Hokejisty Spartaku nezachránil od vyřazení ani brankář Dominik Hašek.

Švýcarský tým, který v základní skupině porazil i pražskou Spartu, rozhodl o výhře a postupu už v první třetině, ve které vstřelil obě branky. V 11. minutě překonal Haška Fritsche, o sedm minut později přidal druhý zásah v přesilové hře Park. A když Stephan udržel čisté konto, bylo o vítězi rozhodnuto.

Maskot Ženevy orel Šerkan měl ze hry hokejistů Servette radost.foto: Reuters/Arnd Wiegmann

V druhém středečním zápase na turnaji se utká od 20:15 Sparta s týmem Kanady. Vítěz se v semifinále utká s domácím Davosem.