Evropské ligy

Finská derby vyhráli IFK a Tappara

24. října 2003 22:12 - PRAHA

Dvě utkání měla na programu nejvyšší finská hokejová soutěž a pokaždé šlo o městské derby. Ilves Tampere, vedený českým trenérem Václavem Sýkorou prohrál na ledě městského rivala Tappary 2:5 a helsinský Jokerit porazil tradičního soupeře IFK Helsinky 2:0. ZPRAVODAJSTVÍ Z HOKEJOVÉ EVROPY

Jediným českým hráčem, který se zapsal do statistik, byl Radim Kucharczyk z Ilvesu Tampere. Jeho přihrávka na první gól ale Ilvesu k vítězství nestačila.

Finsko - 19. kolo:
Jokerit Helsinky - IFK Helsinky 2:0, Tappara Tampere - Ilves Tampere 5:2 (za hosty Kucharczyk 0+1).

Hokejisté bratislavského Slovanu se v extralize opět trápili se Skalicou a předposlednímu celku slovenské tabulky nakonec na vlastním ledě podlehli 1:2. Martin hrál s vedoucím Trenčínem po celý zápas zcela vyrovnanou partii. Hosté si až pět minut před koncem třetí třetiny zajistili brankou českého útočníka Václava Krále prodloužení, v tom se ale už na výsledku 2:2 nic nezměnilo.

Slovensko - 17. kolo:
Zvolen - Nitra 5:3 (za domácí Škuta 1+0, Jakeš 0+1), Košice - Lipt.Mikuláš 4:0, Žilina - Poprad 5:2, Martin - Trenčín 2:2 PP (Vozdecký 1+0 - V.Král 1+0), Slovan Bratislava - Skalica 1:2

10. Nitra 17 3 0 2 0 12 27:67 11

Český hokejista Jaroslav Hlinka vstřelil v dnešním utkání 15. kola švýcarské ligy dvě branky, ale týmu Klotenu to k bodovému zisku nestačilo. Po druhé Hlinkově trefě vedl Kloten v Ženevě na konci druhé třetiny 3:2, v závěrečném dějství však otočil zápas dvěma góly domácí Oleg Petrov.

Švýcarsko - 15. kolo:
Bern - Rapperswil/Jona 4:2, Davos - Lausanne 6:2, Fribourg - Langnau 1:1, Ženeva - Kloten 4:3 (za hosty Hlinka 2+0), Zug - Curych 5:2.

13. Basilej 15 3 0 12 33:66 6

Čeští útočníci Petr Kořínek a Jiří Zelenka z Freiburgu si v dnešním utkání německé hokejové ligy proti Hamburku připsali po dvou bodech. Domácí tým však s Hamburkem prohrál 4:6. Kořínek vstřelil v šesté minutě první gól Freiburgu, poté však hosté utekli až na čtyřbrankový rozdíl, který se už soupeři nepovedlo srovnat.

Německo - 15. kolo:
Kassel - Düsseldorf 3:1, Frankfurt - Mannheim 3:1, Freiburg - Hamburk 4:6 (za domácí Kořínek 1+1, Zelenka 0+2), Krefeld - Norimberk 3:4 po sam. nájezdech (za hosty Fical 0+1).