Finská derby vyhráli IFK a Tappara

Dvě utkání měla na programu nejvyšší finská hokejová soutěž a pokaždé šlo o městské derby. Ilves Tampere, vedený českým trenérem Václavem Sýkorou prohrál na ledě městského rivala Tappary 2:5 a helsinský Jokerit porazil tradičního soupeře IFK Helsinky 2:0. ZPRAVODAJSTVÍ Z HOKEJOVÉ EVROPY

Jediným českým hráčem, který se zapsal do statistik, byl Radim Kucharczyk z Ilvesu Tampere. Jeho přihrávka na první gól ale Ilvesu k vítězství nestačila.

Finsko - 19. kolo:
Jokerit Helsinky - IFK Helsinky 2:0, Tappara Tampere - Ilves Tampere 5:2 (za hosty Kucharczyk 0+1).

Hokejisté bratislavského Slovanu se v extralize opět trápili se Skalicou a předposlednímu celku slovenské tabulky nakonec na vlastním ledě podlehli 1:2. Martin hrál s vedoucím Trenčínem po celý zápas zcela vyrovnanou partii. Hosté si až pět minut před koncem třetí třetiny zajistili brankou českého útočníka Václava Krále prodloužení, v tom se ale už na výsledku 2:2 nic nezměnilo.

Slovensko - 17. kolo:
Zvolen - Nitra 5:3 (za domácí Škuta 1+0, Jakeš 0+1), Košice - Lipt.Mikuláš 4:0, Žilina - Poprad 5:2, Martin - Trenčín 2:2 PP (Vozdecký 1+0 - V.Král 1+0), Slovan Bratislava - Skalica 1:2
10. Nitra1730201227:6711

Český hokejista Jaroslav Hlinka vstřelil v dnešním utkání 15. kola švýcarské ligy dvě branky, ale týmu Klotenu to k bodovému zisku nestačilo. Po druhé Hlinkově trefě vedl Kloten v Ženevě na konci druhé třetiny 3:2, v závěrečném dějství však otočil zápas dvěma góly domácí Oleg Petrov.

Švýcarsko - 15. kolo:
Bern - Rapperswil/Jona 4:2, Davos - Lausanne 6:2, Fribourg - Langnau 1:1, Ženeva - Kloten 4:3 (za hosty Hlinka 2+0), Zug - Curych 5:2.