Košice jsou i díky českým hokejistům krok od slovenského titulu

PRAHA/BRATISLAVA

Jediná výhra dělí hokejisty Košic od třetího titulu ve slovenské lize v řadě. Čtvrté finále Slovnaft extraligy vyhráli na ledě Popradu vysoko 6:1 a v sérii vedou už 3:1 na zápasy. K vítězství Košic přispěli i tři ze čtyřčlenné skupinky českých hráčů Jaroslav Kristek, Marek Vorel, a Michal Šeda.

Už po čtrnácti minutách vedly Košice o dvě branky a když na začátku druhé třetiny přidaly další dvě trefy, bylo o výsledku předčasně rozhodnuto. Domácí se zmohli na jediný gól zásluhou Lundberga, konečný účet ale zakončil svou brankou český útočník Jaroslav Kristek.

Finále play off slovenské hokejové ligy - 4. zápas:
Poprad - Košice 1:6
Branky: 27. Lundberg - 14. a 26. Miklík (na první Kristek a Vorel), 2. Zálešák,  26. Dravecký, 43. S. Gron, 45. Kristek (Šeda). stav série 1:3.