Evropské ligy

Neliba sledoval prohru Jaroslavle

2. listopadu 2003 08:16 - PRAHA

Kandidát na post kouče mistrovské Jaroslavle Jan Neliba sledoval další zaváhání týmu v ruské lize. Jaroslavl doma podlehla předposlednímu Nižnému Novgorodu 2:3 a zůstává až na sedmém místě tabulky. Český útočník Tomáš Vlasák si připsal gól a asistenci při remíze Omsku 2:2 na ledě Novosibirsku. ZPRAVODAJSTVÍ Z HOKEJOVÉ EVROPY

lokomotiv.yar.ru

Český brankář Dušan Salfický z CSKA Moskva vychytal v městském derby na ledě vedoucího Dynama výhru 3:2. Náskok lídra tabulky se tak snížil před Magnitogorskem, vedeným českým trenérem Markem Sýkorou, na rozdíl tří bodů.  Ruská liga bude po reprezentační přestávce pokračovat 12. listopadu.

Rusko - 22. kolo:
Togliatti - Čerepovec 2:1, Magnitogorsk - Chabarovsk 1:0, Novosibirsk - Omsk 2:2 (za hosty Vlasák 1+1), Ufa - Petrohrad 3:0, Jaroslavl - Nižnij Novgorod 2:3, Dynamo Moskva - CSKA Moskva 2:3 (za hosty Hejda 0+1), Novokuzněck - Voskresensk 2:3 (za hosty Tenkrát 0+1).

16. Voskresensk 20 2 1 2 1 14 36:69 11

Hokejisté Färjestadu zaváhali ve svém posledním utkání švédské ligy před reprezentační přestávkou a po porážce 1:5 od Linköpingu vedou tabulku před HV 71 už jen o čtyři body. Druhý tým soutěže dnes zvítězil na ledě Luley 3:0.

Švédsko - 16. kolo:
Färjestad - Linköping 1:5, Frölunda - Timra 6:1, Malmö - MoDo Hockey 4:2, Lulea - HV 71 0:3.

Hokejisté Kärpätu Oulu dnes ve finské lize prohráli s Hämeenlinnou a jen díky lepšímu skóre se udrželi na prvním místě tabulky před Ässätem Pori. Na vítězství hostujícího týmu se podíleli i čeští hokejisté; Tomáš Kucharčík pečetil po přihrávce Vladimíra Vůjtka na konečných 4:2.

Utkání Ilves Tampere s TPS Turku skončilo remízou 1:1, obě branky přitom vypracovali čeští krajánci. Domácí tým trenéra Václava Sýkory se dostal do vedení už ve druhé minutě, kdy Radim Kucharczyk přihrál na úvodní gól Antti-Jussimu Miettinenovi. Po asistenci Jiřího Vykoukala si pak TPS čtyři minuty před koncem vynutilo prodloužení, v něm už se ale skóre neměnilo.

Finsko - 22. kolo:
Ilves - TPS Turku 1:1 po prodl. (Kucharczyk 0+1 - Vykoukal 0+ 1), Jyväskylä - Ässät Pori 0:1, Kärpät Oulu - Hämeenlinna 2:4 (za hosty Kucharčík 1+0, Vůjtek 0+1), Lukko Rauma - IFK Helsinky 0:1, Pelicans Lahti - SaiPa Lappeenranta 2:0.

Obhájce titulu Slovan Bratislava podlehl v dohrávce 19. kola slovenské hokejové extraligy Košicím 2:4. Na 1:2 snížil v závěrečné třetině Dušan Pašek mladší, syn bývalého československého reprezentanta, ale vzápětí hosté přidali další dva góly. V samém závěru ještě skóroval Pavličko, na třetí porážce Slovanu za sebou však nic nezměnil.

Slovensko - 19. kolo:
Slovan Slovnaft Bratislava - Košice 2:4

Český útočník Jaroslav Hlinka se opět prosadil ve švýcarské lize. Po pátečních třech bodech proti Fribourgu si připsal na ledě Basileje dvě asistence a pomohl k vítězství 6:4.

Švýcarsko - 19. kolo:
Davos - Curych 2:3, Ambri/Piotta - Rapperswil/Jona 1:1, Basilej - Kloten 4:6 (Hlinka 0+2), Bern - Zug 3:2, Fribourg - Ženeva 2:5, Lausanne - Langnau 2:3.