Hokejové rodině Vůjtků se dařilo

Dvě vítězství si v sobotních hokejových utkáních připsali otec a syn Vůjtkové. Mladší z Vladimírů hájící barvy Hämeenlinny zářil ve finské lize, starší v ruské nejvyšší soutěži dovedl k vítězství Kazaň.

Trenér Vladimír Vůjtek dovedl svoji Kazaň k vítězství, jeho syn zářil ve Finsku.

Vůjtka v Hämeenlinně skvěle doplnil krajan Tomáš Kucharčík. Oba zaznamenali po třech bodech a jejich tým doma zdolal Ässät Pori hladce 5:0. Vůjtek dal jeden gól, dva další připravil, Kucharčík měl zápis opačný.

Zahanbit se nenechal ani Jan Čaloun, který byl u obou branek Blues Espoo na ledě Jyväskylä. Hosté i díky němu získali bod za remízu 2:2.

Finsko - 34. kolo
Hämeenlinna - Ässät Pori 5:0 (Kucharčík 2+1, Vůjtek 1+2), Jyväskylä - Blues Espoo 2:2 po prodl. (za hosty Čaloun 1+1), Lukko Rauma - Jokerit Helsinky 3:4.

Kazaň vyhrála v prodloužení

Až v prodloužení vyhráli kazaňští svěřenci českého trenéra Vladimíra Vůjtka nad Čerepovcem. Po necelé minutě nastaveného času vstřelil branku na konečných 3:2 i v českých luzích a hájích známý Čerbajev.

V poslední pětiminutovce rozhodli hokejisté Omsku zápas proti Chabarovsku. Do ní ještě vstoupili jako vedoucí tým hosté, ale Prokopjev a Zatonskij dokázali otočit skóre na 4:3. Vítězný gól padl 48 sekund před koncem.

V osmi zápasech sobotního ligového programu bodovali pouze čeští obránci Jiří Marušák z Novokuzněcku a Lukáš Zíb z Nižného Novgorodu. Ti si ve vzájemném utkání, které skončilo výsledkem 3:2 pro domácí Novokuzněck, připsali po jedné asistenci.

Rusko - 32. kolo
Dynamo Moskva - Togliatti 0:4, Novokuzněck - Nižnij Novgorod 3:2 (Marušák 0+1 - Zíb 0+1), Novosibirsk - Jaroslavl 3:1, Omsk - Chabarovsk 4:3, Magnitogorsk - Ufa 0:2, Nižněkamsk - Petrohrad 1:3, Voskresensk - CSKA Moskva 1:0, Kazaň - Čerepovec 3:2 v prodl.

Hamr se nezapsal

Obránce Radek Hamr byl jediným českým hokejistou, který nastoupil v sobotním programu švédské ligy. Jeho Färjestad sice porazil Malmö vysoko 7:1, Hamr se však do statistik kanadského bodování nezapsal.

Švédsko - 27. kolo
Leksand - Brynäs 1:3, Frölunda - Södertälje 3:0, Färjestad - Malmö 7:1.

Košice jednoznačně

Hokejisté Košic zvítězili v dohrávaném zápasu 30. kola slovenské extraligy na ledě předposledního Martina 7:2. Domácí inkasovali v úvodních šesti minutách tři góly, Košice však poté soupeře nechaly nadechnout, a ten toho využil ke snížení na rozdíl jediného gólu. Další průběh utkání však už měli opět pevně v rukou hosté, tři jejich branky dal Ihnačák.