O extraligový titul se utká Zvolen s Trenčínem

BRATISLAVA

Až sedmý zápas rozhodl o postupu Zvolena do finále slovenské hokejové extraligy. V závěrečném utkání vypjaté semifinálové série zvítězil nad loňskými mistry ze Slovanu Bratislava 4:1 a utká se o titul s Trenčínem, který v play off ještě neprohrál.

Dvěma góly přispěl k sobotní výhře Zvolena extraligový kanonýr Bartek, který si odpykal jednozápasový distanc za nabádání spoluhráče Mráze k útoku na rozhodčího. "Hráči si sáhli na dno sil, za hranici svých možností," nechal se po zápase slyšet trenér vítězného týmu Ján Jaško. Podle agentury SITA nejvíce pochválil Babku, Barteka, Šechného a gólmana Križana. "To byl hlavní klíč úspěchu," dodal.

Slovan v páté minutě otevřel skóre a dlouho své vedení hájil. Vyrovnání přišlo až v 29. minutě z hole Barteka. "Za stavu 1:1 bylo vše otevřené, i když domácí byli poháněni diváky a bouřlivou atmosférou," řekl kouč bratislavského celku źubomír Pokovič. Podle jeho soudu byl nedůležitějším bodem zápasu druhý inkasovaný gól v závěru druhé třetiny, u kterého byl Babka.

Semifinále play-of slovenské extraligy, 7. zápas:
HKm Zvolen - Slovan Slovnaft Bratislava 4:1
Třetiny: 0:1, 2:0, 2:0, Branky: 29. a 53. Bartek, 39. Babka, 42. Majeský - 5. Macho. Rozhodčí: Ország - M. Grečko, P. Grečko. Vyloučení 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 7050. Konečný stav série: 4:3.
První finálový duel se uskuteční v úterý 30. březan od 17 hodin v Trenčíně.