Slovenský extraligový titul se vrací do Trenčína

ZVOLEN

Po sedmi letech dokázali hokejisté Trenčína opět vybojovat extraligový titul. Ve čtvrtečním utkání vyhráli ve Zvolenu 3:0 a celkově zvítězili ve finálové sérii 4:2. Na zisku trofeje se podíleli i čtyři Češi: brankář Petr Přikryl, obránci Jiří Heš s Františkem Bombicem a útočník Václav Král.

Sparťanský odchovanec Přikryl ovšem dnes nechytal. Místo v sestavě jej stála hrubá chyba ze závěru pátého zápasu, v němž si dvě minuty před koncem srazil za vyrovnaného stavu do branku střelu mířící mimo. Jeho náhradník Hála rovnou udržel čisté konto.

"Vždycky jsem tvrdil, že Trenčín má dvě brankařské jedničky - Přikryla a Hálu," komentoval to s úsměvem kouč Trenčína Dušan Gregor, než se vrhl do víru oslav.

Zápas prakticky rozhodl gól bývalého zlínského obránce Jána Homera, který tak o titul nepřišel, přestože před touto sezonou moravský klub opustil. Těsné vedení držel Trenčín až do 59. minuty, kdy střelou do opuštěné klece zdvojnásobil jeho náskok Kováčik.

Třetí branku přidal vzápětí znovu při power-play domácích Kmeč. Na Zvolen zbylo jen stříbro, které získali i Češi Vítězslav Škuta, Petr Krátký a Libor Polášek.

Nejlepším hráčem play off byl vyhlášen trenčínský útočník Peter Fabuš. Vedle zlatých medailí převzal kapitán vítězného týmu také šek na 770 000 slovenských korun.

Slovensko, finále - 6. zápas
Zvolen - Dukla Trenčín 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 32. Homér (Rehák), 59. Kováčik (Rehák), 60. Kmeč (Kováčik, Bombic). Rozhodčí: Čaprnka - Pavlovič, Tvrdoň. Vyloučení 4:4. Bez využití. Diváci: 7050.
Konečný stav série: 2:4

Kärpät Oulu nakročil za titulem

Čeští hokejisté Vladimír Machulda a obránce Martin Štěpánek jsou na nejlepší cestě za ziskem titulu ve finské lize. V dnešním druhém finále se podíleli celkem čtyřmi kanadskými body na vítězství Kärpätu Oulu 4:3 v prodloužení nad TPS Turku, v jehož dresu si jednu asistenci připsal Jiří Vykoukal. Od titulu dělí Kärpät jedna výhra.

Hostující vítěz základní části prohrával ve 13. minutě po Machuldově zásahu už 0:2, ale Kai Nurminen v úvodu druhé třetiny po Vykoukalově přihrávce vyrovnal. Ve třetí části šli hráči Turku do vedení, Machulda si však v 56. minutě za Štěpánkova přispění vynutil prodloužení. Zápas ukončil v 72. minutě Američan Brett Lievers.

Finsko, finále - 2. zápas:
Kärpät Oulu - TPS Turku 4:3 pp (Machulda 2+0, Štěpánek 0+2 - Vykoukal 0+1)
Stav série 2:0

Eisbären začal finále výhrou

Vítězná série hokejistů Eisbärenu Berlín se nezastavila ani ve finále německé ligy. V prvním zápase série porazili frankfurtské "Lvy" po jednoznačném průběhu 5:2 a k triumfu už jim scházejí jen dvě výhry. Dva úspěchy je zároveň dělí od toho, aby se stali šestým týmem v historii, který v play off neztratil ani jeden zápas. Všech sedm branek dnes vstřelili Kanaďané.