Čeští hokejisté sbírali tituly v zahraničních ligách

EVROPA

Celkem sedm českých krajánků se o víkendu radovalo ze zisku titulu mistra hokejové ligy. Již v sobotu mohli nad hlavu zvednout ruský pohár Pavel Patera, Tomáš Vlasák a Jaroslav Bednář. V neděli se k nim připojili Petr Tenkrát, Vladimír Machulda a Martin Štěpánek v lize finské. Radek Hamr ve švédské lize zůstal podobně jako Jiří Vykoukal v lize finské a Martin Čech v Rusku pod vysněným vrcholem.

Český obránce Radek Hamr získal ve švédské hokejové lize s Färjestadem stříbrnou medaili. Po vyrovnaném vývoji finálové série vyzněl rozhodující sedmý zápas jednoznačně pro domácí tým HV 71, který vyhrál 5:0. Färjestad, jenž vstupoval do play off z druhé pozice po základní části, obsadil druhé místo i loni, kdy podlehl v boji o titul Frölundě. Ve finále hrál Hamrův klub počtvrté za sebou, zlaté medaile vybojoval před dvěma lety.

Výsledek - finále švédské ligy:
HV 71 - Färjestad 5:0
konečný stav série 4:3.

Kärpät Oulu s trojicí Čechů

Hokejisté Petr Tenkrát, Vladimír Machulda a Martin Štěpánek titul finských šampionů získali v dresu Kärpätu Oulu. Rozhodující třetí vítězství nad TPS Turku vybojovali ve čtvrtém ligovém finále v poměru 1:0 v prodloužení a sérii vyhráli 3:1 na zápasy. V dresu poražených, kteří do play off vstoupili coby vítězové základní části, se musel s ligovým stříbrem spokojit obránce Jiří Vykoukal.

Výsledek - finále finské ligy
Kärpät Oulu - TPS Turku 1:0 v prodl.
konečný stav série 3:1

Omsk slaví díky Bednářovi

Pavel Patera, Tomáš Vlasák a Jaroslav Bednář jsou dalšími českými hokejisty, kteří se mohou pochlubit titulem z ruské ligy. V sobotním rozhodujícím pátém finále zvítězil jejich Omsk na ledě Magnitogorsku až po samostatných nájezdech 1:0 a sérii vyhrál 3:2.

Rozhodující nájezd na 2:1 proměnil Bednář. Následný Karpovův pokus zneškodnil gólman Sokolov. V poraženém celku, který pod vedením trenéra Marka Sýkory zvítězil v základní části, získal stříbrnou medaili obránce Martin Čech.

Výsledek - finále ruské ligy
Magnitogorsk - Omsk 0:1 po sam. nájezdech
konečný stav série: 2:3

Švýcarskými šampióny jsou hokejisté Bernu

Hokejisté Bernu v sobotu získali titul ve švýcarské lize. Rozhodli o tom až v pátém zápasu finálové série proti Luganu, v němž se navíc muselo prodlužovat. Bern vyhrál 4:3 a tím celou sérii 3:2 na zápasy. Rozhodující gól sobotního utkání vstřelil v patnácté minutě prodloužení Marc Weber.