Rubriky:

Evropské ligy

Sýkora: Málek ještě ukáže, že je špičkový brankář

9. října 2004 17:16 - PRAHA/MAGNITOGORSK

Trenér Marek Sýkora dovedl v minulém ročníku ruské hokejové ligy celek Magnitogorsku až do finále play-off a stejně tak v letošní sezóně se od něj očekává, že se svými svěřenci postoupí co nejdál. "Tady nikdo nic neřekne nahlas, ale počítá se s tím, že bychom zase měli hrát špičku," říká Sýkora v rozhovoru pro Právo.

 

Archiv

V minulé sezóně jste dovedl Magnitogorsk až do finále proti Omsku, jaké cíle vám dalo vedení klubu letos?
Tady nikdo nic neřekne nahlas, ale počítá se s tím, že bychom zase měli hrát špičku. Kromě snad dvou týmů chtějí ale všechny kluby hrát play-off. Když je navíc výluka v NHL, tak se mužstva dost vyrovnala. S Vláďou Vůjtkem jsme se přitom ještě před jeho odchodem z Kazaně bavili, jak jde kvalita ligy dolů a rázem je to naopak. Třeba CSKA Moskva loni nic moc a letos jim mladí hráči odvádějí dobré služby.

Teď máte za sebou sérii výher, ale po domácí prohře s Čerepovcem prý vedení hrozilo vyhazovy.
Prezident klubu se v půlce zápasu ostentativně zvedl a odešel. Tak jsem hned věděl, že se něco děje. Pak jsem ho nějakou dobu neviděl, ale minulý týden po jedné naší výhře vzkazoval, že nás pozdravuje. Na takové chování si ale nezvyknete, to se nedá.

Před sezónou jste do mužstva získal gólmanskou jedničku Romana Málka, ten ale nyní nechytá. Proč?
Proti Čerepovci jsem Romana střídal po třetím gólu, nechtěl jsem ho tam dusit. Druhý gólman Malkov se pak chytil a nebyl důvod jej měnit, když s ním mužstvo vyhrává. To by bylo proti smyslu věci. Jsem ale přesvědčen, že Roman ještě klubu odvede kvalitní služby a ukáže jim, že je špičkový brankář.

Podle statistik to vypadá, že se do formy dostává Petr Sýkora.
Proti Kazani dal dva góly z přihrávek mladého centra Kajgorodova a jejich souhra ještě s Dobryškinem nám vynesla pět gólů ze šesti. To mi přijde celkem slušné.

Z Kazaně musel odejít trenér Vůjtek, nepozorujete ze strany vedení klubu větší tlak na svou osobu?
Rusové se teď naučili vyhazovat trenéry z ciziny. Moc nechápu, proč nás tedy berou, když všude vykládají, že ruští trenéři jsou nejlepší. Ve fotbaloví lize už letěli třeba Ital, Portugalec, ale i Čech Jaroslav Hřebík. V případě, že by se něco podobného stalo mně, tak by asi rozprášili i české hráče v týmu. To si zase nedělám iluze. Když se daří, tak jsou tu všichni miliónoví, ale horší je, když přijde nějaká porážka. Nečtu jejich noviny, ani na internet se nedívám. Netoužím tam číst věci o sobě.

Máte kromě českých hráčů vůbec v mužstvu někoho, s kým byste mohl mluvit na rovinu?
Ne. Dřív ještě trochu s kapitánem týmu Karpovem, ale raději se s hráči nepouštím do nějakých hlubokých analýz.

Našel jste si kromě hokeje v Magnitogorsku něco, čím se ve volnu zabýváte?
Vidíte, zase nic. Naštěstí je tu se mnou manželka, takže si občas uděláme výlet, na Urale je třeba pěkné horské středisko. Já tu ale nemám auto, čili se sem tam jdeme podívat do města, co je nového. Omrknout, co třeba vylepšili.

Jste stále v kontaktu s plzeňským klubem, kde jste působil?
Voláme si s prezidentem klubu Tomášem Králem. Taky je zklamaný, že to Plzni moc nejde, hlavně střelecky. Nedaří se jim ani doma, ale ty zápasy jsem neviděl, tak se mi to moc nechce rozebírat.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Zrušit