Zlepšeným výkonem ve druhém poločase Slavia porazila Teplice

V předehrávaném utkání 20. kola první fotbalové ligy zvítězila Slavia Praha na domácím trávníku nad Teplicemi 3:1. Díky tomu se minimálně do nedělního zápasu Sparty dostala v tabulce o bod před pražského rivala.

Slavia již počtvrté za sebou získala s Teplicemi tři body, počtvrté jí také nastřílela tři branky. Dnes ale slavila úspěch až po zlepšeném výkonu ve druhém poločase.

Teplický trenér František Straka se před soubojem netajil, že považuje Slavii za jasného favorita a podle toho naordinoval svým svěřencům taktiku. Hosté se soustředili na obranu a využívali každou možnost, jak pozdržet hru co nejdelším pobytem na trávníku strahovského stadionu.

Domácí nastoupili bez zraněného Lukáše Doška a po dobrém výkonu v Jablonci dal trenér Miroslav Beránek opět šanci v brance Václavíkovi, který měl však v prvním poločase minimálně práce. V útočné dvojici nahradil v předchozích zápasech nevýrazného Vachouška Brazilec Adauto.

Na poměrně kvalitním trávníku se hrálo většinou ve středu hřiště a až po půlhodině se do náznaku šance dostal Bejbl, ale vysoko přestřelil. Slavia přitlačila soupeře až v závěru poločasu, Poštulka měl hodně práce se Skácelovým trestným kopem, ale stačil jej vyrazit nad břevno.

Když se hrálo v již nastaveném čase, Adauto si vyměnil míč s Dostálkem a přesnou střelou k tyči po zemi překonal teplického gólmana. Potvrdil tak zisk titulu "Hráč měsíce" Slavie.

Druhý poločas zajímavější

Druhý poločas byl fotbalově zajímavější a otevřenější hrou k tomu přispěli i hosté. Po první vážnější akci a závaru před brankou Václavíka dostal hlavičkou míč do sítě Rada a po 323 minutách přerušil gólovou "impotenci" svého celku.

Po chybě Petrouše mohl exslávista Zelenka přidat druhý gól, ale skvělý Václavík bravurně zasáhl. Domácí na šanci soupeře rychle odpověděli. Vachoušek, který byl na trávníku teprve deset minut, si narazil míč s Dostálkem a střelou mezi nohy získal domácím opět vedení. To podtrhl v 71. minutě Skácel, který si sám nakopl míč za teplickou obranu a potřetí překonal Poštulku.