Hokejisté Curychu slaví titul díky brance dvě vteřiny před koncem

Bern

Hokejisté Curychu vyhráli švýcarskou ligu. V rozhodujícím sedmém zápase finálové série na ledě Bernu dnes vyhráli 2:1, když o zisku titulu rozhodl dvě vteřiny před koncem třetí třetiny Andreas Ambühl.

Curych výhrou v rozhodujícím duelu dokonal velký obrat v sérii, když s Bernem prohrával už 1:3 na zápasy. Dnes se hosté ujali vedení po zásahu Marka Bastla v 19. minutě, hned v úvodu druhého dějství ale vyrovnal Ivo Rüthemann. Zápas hraný před téměř 17 tisíci diváků pak rozhodl v čase 59:58 Ambühl.

Curych pod vedením kanadského trenéra Boba Hartleyho, který v roce 2001 získal v NHL s Coloradem Stanleyův pohár, ukončil čtyřleté čekání na titul. Celkově si Lions připsali sedmý ligový triumf v historii.