Málek vychytal Ufu a vytáhl Magnitogorsk na druhé místo

Brankář Roman Málek udržel v ruské lize čisté konto a přispěl k vítězství hokejistů Magnitogorsku na ledě Ufy 3:0. Metallurg vedený trenérem Markem Sýkorou se díky výhře posunul v tabulce na druhé místo před Čerepovec a ztrácí jen dva body na vedoucí Dynamo Moskva. Málek odešel z ledu nepokořen podruhé v sezóně.

Čerepovci po skvělém úvodu sezony dochází dech. Po sobotní prohře v Novokuzněcku, kdy chytal Čistov, si připsal prohru i Dušan Salfický. Český gólman inkasoval dnes v Novosibirsku již ve 25. sekundě utkání, kdy na úvodní gól domácích přihrál obránce Jan Srdínko. Salfický pak v průběhu zápasu ještě dvakrát lovil puk ze sítě a ve 48. minutě pustil do branky Čistova. Hokejisté Severstalu se ještě pokusili o zvrat, ale už jen snížili na 2:3.

Z vítězství se naopak mohl radovat Jiří Trvaj, který v brance CSKA inkasoval v utkání v Nižněkamsku pouze jednou. Necelou půlminutu před koncem druhé třetiny ho překonal Smirnov a otevřel skóre. V poslední části však otočili nepříznivý stav Trvajovi spoluhráči Žerděv a Nikolišin.

Vedoucí Dynamo na ledě Togliatti prohrávalo od začátku druhé třetiny, ale v poslední části vyrovnal na konečných 1:1 po přihrávce Pavla Rosy Afinogenov. Gól a asistenci si připsal v dresu Kazaně Jaroslav Hlinka a pomohl k výhře 4:2 nad Permem.

Ruská liga - 22. kolo:
Ufa - Magnitogorsk 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Branky: 4. Kajgorodov, 20. Gladskich, 29. Těrtyšnyj. Za Magnitogorsk odchytal celý zápas Roman Málek.
Nižněkamsk - CSKA  1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 40. Smirnov - 55. Žerděv, 58. Nikolišin. Za CSKA Moskva odchytal celý zápas Jiří Trvaj.
Novosibirsk - Čerepovec 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
Branky: 1. Dudarev (Srdínko), 11. Jakubov, 47. A.Koreškov - 58. Bucajev, 59. Berdnikov. Za Čerepovec odchytal celý zápas Dušan Salfický.
Spartak Moskva - Omsk 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Branky: 10. Kurjanov, 14. Prokopjev.
Togliatti - Dynamo Moskva 1:1 (0:0, 1:0, 0:1)
Branky: 22. Sjomin - 45. Afinogenov (Rosa).
Kazaň - Perm 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)
Branky: 15. J.Hlinka, 35. Lysin, 35, Zinovjev (J.Hlinka), 37. Zaripov - 43. Gubanov, 52. Kagajkin.
Novokuzněck - Petrohrad 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky: 29. Štajger, 60. Alexandrov - 12. a 23. Galuškin, 15. Wotton, 52. Chasanšin.
Jaroslavl - Voskresensk 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 6. Koroljov - 16. Kamenskij, 36. Dějev, 45. Kozlov.
16. Molot Perm202/1215/030:5910
(Za názvem klubu následuje počet zápasů, výhry/výhry v prodloužení, remízy, prohry/prohry v prodloužení, skóre, body)

Hokejisté Timry deklasovali ve švédské lize Malmö 7:1 a předstihli v čele tabulky Frölundu, která má však zápas 13. kola ještě před sebou. V brance vítězů se vyznamenal gólman letošních finalistů Stanleyova poháru z Calgary Miikka Kiprusoff, jenž sice inkasoval v deváté minutě jako první, ale v dalším průběhu zápasu už ho nikdo nepřekonal.

V ofenzivě se činila další posila z NHL Henrik Zetterberg. Detroitský útočník jeden gól dal a na dva nahrál. Stejnou bilanci měl finský obránce Teemu Aalto. Za stavu 5:1 nastoupil do branky Malmö místo Andrease Hadelöva dánský gólman Peter Hirsch, inkasoval však ještě dvakrát.

Hráči z NHL se prosadili i v utkání Djurgaardenu s Linköpingem, jehož vítězství 3:2 zajistil v 56. minutě Mike Knuble po přihrávce dalšího Kanaďana Brendana Morrisona.

Švédská liga - 13. kolo:
Timra - Malmö 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)
Branky: 19. a 43. Nordgren, 17. Berg, 32. Gahn, 40. Krykov, 40. Zetterberg, 55. T.Aalto - 9. Hannula
Djurgaarden - Linköping 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
Branky: 1. M.Nilson, 9. Fernholm - 17. Martensson, 55. Tarvainen, 56. Knuble.
Lulea - Brynäs 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
Branky: 15. Lundberg, 33. Rönnqvist, 37. Holmström - 33. a 53. Soling, 5. Viitakoski, 9.M.Lind.