Rubriky:

Evropské ligy

Schumacher nepochybuje o triumfu Ferrari

18. března 2003 19:43 - PRAHA

Úřadující mistr světa formule 1 Michael Schumacher se při úvodní Grand Prix letošní sezóny musel smířit s faktem, který dlouho nepamatuje. Po závodu se nevyšvihl na stupně vítězů a mezi nejlepšími nestál ani jeho stájový kolega, Brazilec Barrichello. Před Velkou cenu Malajsie ale všem vzkazuje: Ferrari bude opět nejlepší.

 

ČTK/EPA

K závodu v Melbourne se 34letý jezdec už nechce příliš vracet: "Byl to pěkný závod, přesně podle předpokladů. Diváci si museli přijít na své," hodnotil lakonicky dění v Albert Parku pro server f1.racing-live.com. "Podle mého názoru se ale změny v pravidlech šampionátu neprojevily. Závod ovlivnila řada jiných faktorů - déšť, fakt, že na trať vyjel hned dvakrát safety car a další."

"A už vůbec nemělo naše umístění nic společného s tím, že bychom na lepší výsledek neměli. Konečné pořadí ovlivnila souhra událostí, to se ve sportu stává. A není třeba z toho vyvozovat ukvapené závěry," otřel se Schumacher o některé kritiky italské stáje.

Vysoká teplota a vlhkost straší

Na "nepovedenou" premiéru zapomínal spolu s manželkou v okruhu přátel. Ale ne dlouho, druhé měření sil letošní sezóny se blíží mílovými kroky. A Schumacher si před Velkou cenu Malajsie věří. I když přiznává, že v Sepangu absolvují jezdci možná nejtěžší závod celého ročníku, dají se očekávat vysoké teploty a velká vlhkost.

Před samotným víkendem proto klade velký důraz na důkladnou aklimatizaci. Celý tým by totiž chtěl navázat na úspěšná vystoupení v uplynulých letech. V Sepangu se piloti formule 1 scházejí teprve od roku 1999, Schumacher tu zvítězil dvakrát, v roce 2000 a 2001. První závod v Malajsii vyhrál pro Ferrari Eddie Irvine, v loňské sezóně byl nejrychlejší Schumacherův bratr Ralf na williamsu.

Loňský vůz není na závadu

Stejně jako v Austrálii usednou oba jezdci Ferrari do loňských monopostů, na nový vůz si budou muset příznivci stáje z Maranella ještě počkat. Podle Schumachera to však není na škodu.

"Staré auto je pořád perfektní, co by za něj soupeři dali," žertoval v narážce na loňské výkony rudých vozů. "Podle mého je naopak dobré nasadit do takhle extrémního závodu vůz, který známe do posledního šroubku. Neriskujeme alespoň, že nás v nejméně vhodnou chvíli zradí," dodal.

Soupeřům před dalším kolem bojů o titul pro vítěze v královské automobilové třídě pak vzkazuje: "Ferrari si v Malajsii vždy vedlo dobře, tak proč bychom neměli řadu úspěchů ještě rozšířit. Věřím, že v Sepangu se na naše fanoušky budeme opět dívat ze stupňů vítězů."

Velká cena Malajsie se koná o nadcházejícím víkendu. Okruh Sepang patří k nemodernějším a nejbezpěčnějším v seriálu a většina pilotů se shoduje, že nabízí možnost skutečně si zazávodit.

Průběžné pořadí MS - jezdci (po 1 závodě)
1. D. Coulthard V. Brit. McLaren 10 bodů
2. J.-P. Montoya Kol. Williams 8
3. K. Räikkönen Fin. McLaren 6
4. M. Schumacher Něm. Ferrari 5
5. J. Trulli It. Renault 4
6. H. H. Frentzen Něm. Sauber 3
7. F. Alonso Šp. Renault 2
8. R. Schumacher Něm. Williams 1

Pořadí Poháru konstruktérů
1. McLaren 16 bodů
2. Williams 9
3. Renault 6
4. Ferrari 5
5. Sauber 3

Pavel Novotný

Zrušit