V semifinále mistrovství světa 2011 touto fintou finský útočník Mikael Granlund nadchl celý hokejový svět. Za ruskou brankou si tehdy "florbalově" nabral puk na čepel své hole a po objetí svatyně jej hodil za záda gólmana Barulina. Zdá se, že v zemi tisíců jezer je tato skvostná finta velice oblíbená. Vždyť na konci loňského roku po ní sáhl i mladší z bratrské dvojice Granlundů Markus, teď o víkendu ji napodobil Mika Mörsky z tamní druhé nejvyšší soutěže.

Gól á la Granlund z druhé finské hokejové ligy

Jednadvacetiletý útočník druholigového týmu HCK Mika Mörsky vytáhl nečekaný fígl na konci druhé třetiny zápasu s mužstvem Sport. Mörsky se takto prosadil ve 27. minutě a v té době poslední tým druhé finské ligy vedl na ledě lídra už 5:0. Ve třetí části domácí sice mocně finišovali, stačili ale jen snížit na konečných 4:5, a Mörsky si tak připsal vítězný gól.