Český brankář hokejistů Banské Bystrice Robert Slipčenko dostal za bitku s popradským gólmanem Dušanem Sidorem distanc na šest zápasů slovenské extraligy. Navíc musí zaplatit pokutu 340 eur (8630 korun).

Bitka brankářů v zápase Banská Bystrica - Poprad.

Závěr utkání 16. kola v Banské Bystrici poznamenala série bitek, do jedné z nich se pustili i brankáři. Slipčenko i Sidor dostali následně trest do konce utkání a do branky hostů se tak musel postavit útočník Samuel Takáč. Popradská jednička Tommi Nikkilä se totiž v 43. minutě zranila.

Přestože oba gólmani dostali v utkání stejný trest, vedení extraligy rozhodlo o dodatečném postihu pro Slipčenka, který bitku inicioval. Sám Slipčenko po zápase přiznal, že protivníka k pěstnímu souboji vyzval úmyslně, protože věděl, že Poprad už jiného brankáře nemá.

Banská Bystrica přesto prohrála 3:4. Rozhodčí Miroslav Štefik v zápase rozdal 193 trestných minut.