Rubriky:

Evropské ligy

Žoltoksovi vzdají hold nejdříve v Rize

15. listopadu 2004 19:05 - PRAHA

Předminulý týden při utkání domácí ligy náhle zemřel lotyšský hokejista Sergej Žoltoks. Hráče celku Riga 2000 postihla nevolnost a po odchodu do šaten zkolaboval. Následné oživovací pokusy už byly neúspěšné. Na počest nejlepšího lotyšského hráče odstartuje exhibiční turné hvězd NHL, první zastávkou bude 9. prosince právě Riga, kde Žoltoks naposledy působil.

Nejlepší lotyšský hokejista historie zemřel krátce po utkání běloruské ligy mezi týmy Riga 2000 a Dinamem Minsk. Na střídačce se mu udělalo nevolno a při odchodu do šatny zkolaboval. Veškeré oživovací pokusy byly neúspěšné. Pohřben byl na Ivanovském hřbitově, kam se s ním hokejisté ze zámoří přijdou rozloučit.

Žoltoks nastupoval za svůj klub během výluky NHL. V zámoří hrál od roku 1992, za Boston, Ottawu, Montreal, Edmonton, Minnesotu a Nashville absolvoval celkem 588 zápasů. V nich si připsal 111 branek a 147 asistencí. Letos se s lotyšskou reprezentací představil na pražském mistrovství světa a pomohl týmu do čtvrtfinále.

Výběr hvězd NHL se při výluce zámořské soutěže objeví pod hlavičkou 'Světových hvězd' také v Rusku. Nejprve změří síly 11. prosince v Moskvě s ruskou reprezentací, druhý duel proti výběru ruské superligy se uskuteční o den později v Petrohradu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit