Brankář Pavelec v úvodním zápase finské ligy pětkrát inkasoval

Helsinky

Český hokejový brankář Ondřej Pavelec zahájil působení ve finské lize porážkou. Při prvním startu za Pelicans Lahti dnes dostal na domácím ledě v duelu s Jyväskylä pět branek a předposlední celek tabulky prohrál 4:5.

Ondřej Pavelec byl na Karjale navzdory svým nelichovtivým extraligovým stastistikám mezi brankář nejlepší

Lahti k lepšímu výsledku nepomohl ani dvougólový náskok v polovině první třetiny, ani přihrávka českého útočníka Radka Smoleňáka, po které v úvodu druhého dějství poslal domácí do vedení Miikka Männikkö.

Pětadvacetiletý Pavelec přišel do Lahti v pondělí a zatím pouze na šest zápasů. Gólman Winnipegu, který během výluky NHL nastupoval také za Liberec, by měl ve Finsku působit do prosincové reprezentační přestávky.

Finská hokejová liga:
Ässät Pori - IFK Helsinky 3:2 v prodl., KalPa Kuopio - Hämeenlinna 4:2, Lukko Rauma - Ilves Tampere 3:1, Pelicans Lahti - Jyväskylä 4:5 (za domácí Smoleňák 0+1), SaiPa Lappeenranta - TPS Turku 3:2 v prodl.