Evropské ligy

Brankář Pavelec v úvodním zápase finské ligy pětkrát inkasoval

27. listopadu 2012 20:04 - Helsinky

Český hokejový brankář Ondřej Pavelec zahájil působení ve finské lize porážkou. Při prvním startu za Pelicans Lahti dnes dostal na domácím ledě v duelu s Jyväskylä pět branek a předposlední celek tabulky prohrál 4:5.

Kateřina Šulová, ČTK

Lahti k lepšímu výsledku nepomohl ani dvougólový náskok v polovině první třetiny, ani přihrávka českého útočníka Radka Smoleňáka, po které v úvodu druhého dějství poslal domácí do vedení Miikka Männikkö.

Pětadvacetiletý Pavelec přišel do Lahti v pondělí a zatím pouze na šest zápasů. Gólman Winnipegu, který během výluky NHL nastupoval také za Liberec, by měl ve Finsku působit do prosincové reprezentační přestávky.

Finská hokejová liga:
Ässät Pori - IFK Helsinky 3:2 v prodl., KalPa Kuopio - Hämeenlinna 4:2, Lukko Rauma - Ilves Tampere 3:1, Pelicans Lahti - Jyväskylä 4:5 (za domácí Smoleňák 0+1), SaiPa Lappeenranta - TPS Turku 3:2 v prodl.
1. SaiPa Lappeenranta 27 14 3 3 7 79:76 51
2. Kärpät Oulu 26 12 5 3 6 86:59 49
3. Jokerit Helsinky 26 13 3 3 7 77:67 48
4. KalPa Kuopio 27 11 5 3 8 79:68 46
5. Jyväskylä 26 13 2 3 8 76:65 46
6. Hämeenlinna 27 9 8 2 8 77:67 45
7. Tappara Tampere 26 10 3 3 10 81:74 39
8. Blues Espoo 27 10 2 5 10 77:77 39