Kohn se ve finské lize blýskl gólem a třemi přihrávkami

HELSINKY

Český hokejista Ladislav Kohn z Blues Espoo zazářil ve finské lize a do kanadského bodování si v duelu s Ilvesem Tampere připsal čtyři body za jeden gól a tři asistence, čímž výrazně přispěl k vítězství hostů 7:3. Šestou branku vítězů Kohn pět minut před koncem dal a na poslední o necelou půlminutu později přihrál.

V dresu poražených si gól připsal i další český hokejista Patrik Štefan, který v první třetině dostal domácí Ilves do vedení 2:1. Jednou asistencí pomohl v utkání TPS Turku s Ässätem Pori domácím k vítězství 4:2 Jiří Vykoukal.

Finská liga - 24. kolo:
I. Tampere - Blues Espoo 3:7 (2:1, 0:2, 1:4)
Branky: 7. Peltomaa, 15. Štefan, 42. Vidgren - 13. a 43. Laatikainen (na první Kohn), 35. a 38. Kolanos, 41. Ahonen (Kohn), 56. Kohn, 56. Elomo (Kohn).
Jyväskylä - Jokerit Helsinky 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Branky: 31. Korhonen, 39. Martins - 17. a 23. Campbell, 2. Filppula,  52. Jantunen.
Pelicans Lahti - T. Tampere 1:2P (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 40. Koskinen - 52. a 61. J.Ojanen.
TPS Turku - Ässät Pori 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 1. Kauppila (Vykoukal), 5. Aalto, 33. Alatalo, 47. Vahalahti - 34. Toivonen, 51. Williams.

Hokejisté Novosibirsku remizovali v 27. kole ruské ligy doma s Novokuzněckem a bodově se dotáhli na předposlední Spartak Moskva. Jejich dnešní soupeř je desátý.