Jágr vyšel poprvé v Omsku naprázdno

Poprvé po svém příchodu do ruské Superligy nebodoval český útočník Omsku Jaromír Jágr. Avangard hrál na ledě posledního Permu 2:2. Remízu zajistil dvěma body Jágrův spoluhráč z útoku Jaroslav Bednář. Svým gólem třiadvacet sekund před koncem třetí třetiny zajistil Omsku alespoň bod.

Jágr tedy v utkání 32. kola nerozmnožil sbírku sedmi bodů a nenavázal na svůj sobotní hattrick proti moskevskému CSKA. Hokejisté Omsku proti domácímu Molotu, v jehož brance nastoupil místo Vladimíra Hudáčka Dmitrij Chomutov, pokaždé dotahovali. Na Bulatovovu trefu z úvodní třetiny odpověděl padesát sekund před druhou sirénou Kaljužnyj a asistenci si připsal i Bednář.

Nejhorší tým superligy se dostal ještě jednou do vedení necelých sedm minut před koncem díky Guljavcevovi, vyloučení Lukáše Zíba však nakonec v závěrečném náporu potrestal Bednář. Skóre se nezměnilo ani v prodloužení, v němž hosté hráli dokonce v dlouhém oslabení. Po remíze klesl Omsk na jedenácté místo tabulky, na osmý Voskresensk ztrácí dva body.

Ve šlágru kola přijel do Kazaně lídr soutěže Dynamo Moskva a svůj střelecký instinkt znovu prokázal nejproduktivnější hráč soutěže Pavel Rosa. Český reprezentant zajistil svému týmu výhru 3:2 v prodloužení, když právě v nastavení využil přesilovou hru při vyloučení domácí hvězdy Ilji Kovalčuka.

Bez bodu opět zůstali jak Rosův nový spoluhráč Martin Havlát, tak kanadské hvězdy v dresu Kazaně Brad Richards a Vincent Lecavalier.

Výsledky ruské superligy - 32. kolo:
CSKA Moskva - Voskresensk 1:2, Kazaň - Dynamo Moskva 2:3 v prodl. (za hosty Rosa 1+0), Novokuzněck - Ufa 4:2, Perm - Omsk 2:2 po prodl. (za hosty Bednář 1+1), Nižněkamsk - Magnitogorsk 4:1, Novosibirsk - Togliatti 0:1.