Jágr opět rozšířil své bodové konto

Jen jeden zápas trval bodový půst Jaromíra Jágra v ruské superlize. Útočník Omsku se ve čtvrtek podílel dvěma asistencemi na výhře 6:4 nad Nižněkamskem a rozšířil svou bilanci na devět bodů. V šesti zápasech, které v dresu Avangardu odehrál, vstřelil čtyři branky a připsal si pět přihrávek.

Jednu přihrávku ve čtvrtek zaznamenal také Jágrův spoluhráč Jaroslav Bednář, jenž však značnou část utkání strávil na trestné lavici. Rozhodčí mu udělil dva dvouminutové a jeden osobní desetiminutový trest. Oba Češi se podíleli na gólech v druhé třetině, kterou Omsk vyhrál 4:2.

Divokou přestřelku v utkání mezi dvěma Metallurgy rozhodl útočník Magnitogorsku Petr Sýkora. Český vítěz Stanley Cupu vstřelil v třetí minutě prodloužení vítězný gól, jímž rozhodl o výhře 5:4 nad Novokuzněckem.

Trvaj vychytal Čerepovec

V současné době jediný zdravý český gólman v superlize Jiří Trvaj vychytal moskevskému CSKA výhru 5:3 v Čerepovci. V dresu Kazaně se poprvé bodově prosadila jedna ze zámořských posil Brad Richards, ani jeho gól a přihrávka však Ak Bars neuchránily od porážky 2:3 ve Voskresensku.

Vedoucí Dynamo Moskva zvítězilo 2:1 nad Novosibirskem, nejproduktivnější muž soutěže Pavel Rosa se třicátého bodu v sezoně nedočkal. Na zápis do kanadského bodování čeká i po pátém zápasu Martin Havlát, jenž si dnes do statistik připsal vyloučení na dvě minuty a desetiminutový osobní trest.

Ruská hokejová liga - 33. kolo
Čerepovec - CSKA Moskva 3:5, Ufa - Jaroslavl 1:2 (za hosty Rachůnek 0+1), Dynamo Moskva - Novosibirsk 2:1, Voskresensk - Kazaň 2:3, Petrohrad - Perm 3:2, Magnitogorsk - Novokuzněck 5:4 v prodl. (Sýkora 1+0 - Nikolov 0+1), Togliatti - Spartak Moskva 1:0, Omsk - Nižněkamsk 6:4 (za domácí Jágr 0+2, Bednář 0+1).