Jágr zařídil výhru Omsku nad Kazaní

Český hokejista Jaromír Jágr v ruské superlize přispěl dvěma body k výhře Omsku nad Kazaní 5:4. Jágr nejprve úvodní trefou zahájil za stavu 0:3 stíhací jízdu Avangardu, v 57. minutě pak nahrál na vítězný gól Guskovovi.

Omsk dokonale zaspal úvod zápasu, když v 16. minutě už prohrával 0:3. K obratu zavelel svým gólem Jaromír Jágr, který využil přihrávky Guskova v přesilové hře.

Nerovnovážný stav domácím seděl. Ve 32. minutě dokonce ve vlastním oslabení vyrovnával Chacej. O minutu později ale šla Kazaň po trefě Fjodorova opět do vedení.

Domácí se ale nevzdali a vyrovnání zařídil Perežogin. V 57. minutě přišla další velká chvíle české hvězdy Omsku Jaromíra Jágra. Po spolupráci s Jaroslavem Bednářem nahráli Guskovovi, který vstřelil vítěznou branku. Omsk v souboji dvou bohatých klubů porazil ambiciózni Kazaň 5:4.

Olympijský vítěz z Nagana s číslem 68 má po sedmi odehraných zápasech v superlize jedenáct bodů za pět branek a šest asistencí. Omsk se po výhře posunul na sedmé místo.

Vedoucí Dynamo Moskva překvapivě zaváhalo doma s Novokuzněckem. Nejproduktivnější hráč soutěže Pavel Rosa přihrál Ovečkinovi na dva góly, ale Metallurg si z metropole odvezl nečekanou výhru 3:2. Dynamo však vládne ruské lize stále s pohodlným náskokem jedenácti bodů před Magnitogorskem, jenž dnes deklasoval 7:1 hosty z Novosibirsku. Dvě asistence si v dresu vítězů připsal obránce Martin Čech.

Výsledky - 34. kolo:
Ufa - Spartak Moskva 3:3 po prodl., Dynamo Moskva - Novokuzněck 2:3 (za domácí Rosa 0+2), Voskresensk - Nižněkamsk 2:2 po prodl., Petrohrad - CSKA Moskva 3:3 po prodl., Togliatti - Jaroslavl 3:1, Magnitogorsk - Novosibirsk 7:1 (Čech 0+2), Omsk - Kazaň 5:4 (za domácí Jágr 1+1, Bednář 0+1), Čerepovec - Perm 7:1.