Jágr podruhé nebodoval a zapojil se do bitky

MOSKVA

Jaromír Jágr vyšel podruhé během svého působení v ruské hokejové lize bodově naprázdno. Jeho Omsk remizoval na ledě předposledního Novosibirsku 2:2, a hvězda hostujícího Avangardu se v nervózním utkání zapsala jen do statistik trestů. Český útočník zaznamenal deset trestných minut a kvůli zákroku na jeho osobu se dokonce hráči obou týmů poprali.

Ve 48. minutě udeřil Jágra do tváře domácí Sergej Gimajev, a vyprovokoval tak hromadnou potyčku. Vyloučeno bylo po čtyřech hráčích na obou stranách, včetně Jágra a jeho týmového kolegy Jaroslava Bednáře. Oba inkasovali dvě plus dvě minuty. Trest do konce zápasu dostali Rjabykin z Avangardu a Varlamov z Novosibirsku.

Jágr, který v předešlých osmi utkáních nasbíral 12 bodů za šest branek a stejný počet přihrávek, usedl na trestnou lavici celkem čtyřikrát. Novosibirsk s českým bekem Janem Srdínkem se dočkal prvního bodu po šesti prohrách, Omsk propásl šanci proniknout před reprezentační přestávkou do první osmičky.

Nevyužil totiž zaváhání Voskresensku, jenž prohrál na ledě Novokuzněcku 1:3. Jágrův tým vedl od 27. minuty po Sušinského trefě, Krivčenkov se Skabelkou však stav otočili. Alespoň bod zachránil Omsku tři a půl minuty před koncem třetí třetiny Kovalenko.

Ruská liga - 36. kolo:
Novosibirsk - Omsk 2:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 36. Krivčenkov, 51. Skabelka - 27. Sušinskij, 57. Kovalenko.
Novokuzněck - Voskresensk 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky: 1. a 19. Černov, 40. Uvarov - 41. Brylin.
Spartak - Magnitogorsk 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 1. Gogolev, 9. Karpov, 29. Dobryškin, 59. Kajgorodov.
Nižněkamsk - Čerepovec 2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 2:1)
Branky: 58. Simakov, 62. Krajev - 46. Juškjevič
Jaroslavl - Dynamo Moskva 2:2 (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 39. Gorochov, 49. Krasotkin - 28. Rosa, 35. Mirnov
Kazaň - Petrohrad 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)
Branky: 6. Drozděckij, 21. Kovalčuk, 26. Salej - 19. Tjutin, 22. Gorovikov, 33. Nemirovsky, 50. Galuškin, 59. Šinkar.

Český hokejista Petr Tenkrát rozhodl jediným gólem utkání, v němž mistrovské Oulu porazilo 1:0 hostující Tapparu Tampere. Ve finské lize se v 33. kole trefil také Roman Vopat, byl to však jediný úspěch jeho týmu IFK Helsinky, který prohrál 1:3 s Hämeenlinnou.

Finská liga - 33. kolo:
IFK Helsinky - Hämeenlinna 1:3 (za domácí Vopat 1+0), Jyväskylä - Blues Espoo 6:3 (za hosty Kohn 0+1), Ilves Tampere - Ässät Pori 4:3 po sam. nájezdech (za domácí Štefan 0+1), Kärpät Oulu - Tappara Tampere 1:0 (Tenkrát 1+0), TPS Turku - SaiPa Lappeenranta 3:2 v prodl. (za hosty Šachl 0+1).