Pardavý pokazil trenéru Říhovi narozeniny

BRATISLAVA/STOCKHOLM/HELSINKY

Vedoucí tým slovenské hokejové extraligy Slovan Bratislava se musel na ledě Trenčína sklonit před Duklou a odvezl si porážku 3:4. Utkání rozhodl gólem z 57. minuty Ján Pardavý, a pokazil tak hostujícímu trenérovi Miloši Říhovi oslavu šestapadesátých narozenin.

Trenčínští byli aktivnější a v útočné třetině nebezpečnější, ale hosté pozorně bránili a v brance měli skvělého českého gólmana Libora Bartu. Na Hudcovu vedoucí branku odpověděl až v 41. minutě domácí Gáborík, kterému asistoval český obránce Jiří Heš.

Za tři minuty další hvězda NHL Demitra poslal Trenčín do vedení a Ivičič svým prvním gólem v dresu Trenčína upravil na dvoubrankový rozdíl. Slovan nerezignoval a góly českého obránce Petra Pavlase a Barteka srovnal skóre. Pak ale strhl vítězství na stranu domácích Pardavý.

Slovenská liga - 33. kolo:
Trenčín - Slovan Bratislava 4:3 (0:1, 0:0, 4:2)
Branky: 41. Gáborík, 45. Demitra, 48. Ivičič, 57. Pardavý - 10. Hudec, 52. Pavlas, 54. Bartek.
Košice - Spartak Dubnica 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky: 53. Frühauf, 55. Kowalczyk - 48. Kuric.

Hokejisté Frölundy v posledním zápase švédské ligy před reprezentační přestávkou zaváhali na ledě MoDo. Vedoucí tým soutěže prohrál 1:3 a druhý Linköping nabídnutou šanci na snížení ztráty využil. Brynäs porazil 3:0 a za Frölundou nyní zaostává o pět bodů. O další bod zpět je Timra, která přehrála nováčka nejvyšší soutěže Moru 5:3.

Švédská liga - 27. kolo:
Linköping - Brynäs 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 10. a 29. Knuble, 11. Emwall.
HV 71 - Södertälje 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 28. a 43. Jämtin, 3. Davidsson.
Djurgaarden - Malmö 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 2. a 34. Thoresen, 36. Nilson, 44 Ekman - 6. Nielsen, 54. Staal.
Mora - Timra 3:5 (2:1, 0:1, 1:3)
Branky: 4. Lilja, 5. Bergström, 56. Cleary - 14., 34. a 60. Hedström, 43. Hagos, 48. Carlsson.
Lulea - Färjestad 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 2. Lundberg, 16. Ledin, 32. Holmström, 38. Koch, 55. Nordquist - 40. Prestberg, 54. Chára.
MoDo Hockey - Frölunda 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 29. Weinhandl, 56. H.Sedin, 60. Forsberg - 8. Högardh.

Český obránce Robert Kántor vstřelil úvodní gól utkání finské hokejové ligy mezi Tapparou a IFK Helsinky, který tým z Tampere vyhrál 3:1. Do statistik se zapsal také útočník Ladislav Kohn. Hokejista, jenž by si měl na blížícím se turnaji Rosno v Moskvě odbýt reprezentační debut, nahrál na dvě branky týmu Blues Espoo, jenž si odvezl vítězství 3:1 z Pori.