Rubriky:

Evropské ligy

Policie zadržela pravděpodobné vrahy hokejisty Usťugova

21. prosince 2004 15:48 - PRAHA

Ruská policie už má pachatele, kteří mají zřejmě na svědomí smrt hokejisty Anatolije Usťugova. Podle serveru gazeta.ru zadrželi strážci pořádku dva muže ve věku 26 a 35 let. Agentura RIA Novosti uvedla, že se jedná o Michaila Antonova a Andreje Pučkova. Usťugov, sedmadvacetiletý útočník moskevského Spartaku, podlehl letos v září následkům zranění hlavy, která utrpěl při přepadení.

 

Spartak Moskva

Násilníci si na něho počíhali před vchodem do domu ve večerních hodinách a hráče našel s rozbitou hlavou náhodný kolemjdoucí až ráno. Lékaři pak marně usilovali o záchranu hokejistova života.

Verzi loupežného přepadení později policie vyloučila, neboť zmizel pouze hokejistův mobilní telefon, zatímco ostatní cennosti včetně hotovosti zůstaly nedotčeny.

Usťugov v kariéře hrával také za Lokomotiv Jaroslavl, Torpedo Nižnij Novgorod, Amur Chabarovsk a Ladu Togliatti. V roce 1995 si ho ve čtvrtém kole draftu NHL jako 104. v pořadí vybral Detroit.

Jeho spoluhráči nastoupili k zářijovému utkání proti Kazani se smutečními páskami na rukávech a oba celky i diváci uctili Usťugovovu památku minutou ticha.

ČTK, Sport.cz

Zrušit