Jágr s Bednářem jistili vítězství Omsku

Hokejisté Omsku si v ruské lize připsali důležité vítězství nad Jaroslavlí, když doma o plném bodovém zisku rozhodli až v závěrečných minutách. Klíčový gól na 2:1 vstřelil v 57. minutě Rjabykin, padesát sekund před sirénou pak stanovil konečné skóre Jaroslav Bednář po ideální přihrávce Jaromíra Jágra.

Olympijský vítěz z Nagana tak ve svém desátém zápasu za Avangard zaznamenal třináctý bod, po dnešku má bilanci šest branek a sedm asistencí.

Nováček z Permu prohrál doma s Nižněkamskem vysoko 1:8, když nastoupil s rezervním týmem a dorostenci. Hráči prvního mužstva totiž vyhlásili kvůli dlužným výplatám stávku, neuchlácholil je ani příslib brzké úhrady poloviny dluhu. Rozzlobený prezident klubu Oleg Kondraťjev pohrozil, že všechny rebely propustí.

Mezi hráči, kteří marně čekají na peníze už minimálně tři měsíce, je i česká trojice Vladimír Hudáček, Lukáš Zíb a Petr Kuboš. Hokejisté Permu nedostali výplaty od září, některým klub údajně dluží ještě za březen.

Podobný domácí debakl jako poslední Perm ale utrpěl rovněž druhý celek tabulky Magnitogorsk. Svěřenci českého trenéra Marka Sýkory prohráli s Ladou Togliatti 1:6. Šest gólů dostal i Jiří Trvaj v brance CSKA Moskva od kazaňských hráčů, jeden z nich mu dal krajan Jaroslav Hlinka. Kazaň nakonec v Moskvě zvítězila 6:5 v prodloužení..

Výsledky - 37. kolo:
Perm - Nižněkamsk 1:8, Magnitogorsk - Togliatti 1:6, Omsk - Jaroslavl 3:1 (za domácí Bednář 1+0, Jágr 0+1), Čerepovec - Novokuzněck 3:4, CSKA Moskva - Kazaň 5:6 v prodl. (za hosty Hlinka 1+0), Dynamo Moskva - Ufa 3:2, Voskresensk - Spartak Moskva 2:1, Petrohrad - Novosibirsk 4:1.