Jágr pomohl dvěma góly k výhře Omsku v Ufě

Jaromír Jágr znovu předvedl své umění v ruské hokejové lize a dvěma góly pomohl Omsku k výhře 4:1 v Ufě. Olympijský vítěz z Nagana má po středě na kontě devět branek a osm asistencí z třinácti zápasů. Jágr otevřel skóre utkání na začátku čtvrté minuty po přihrávce Guskova.

Po trefách Prokopjeva a Kurajanova vedli úřadující mistři po úvodní části 3:0 a utkání měli pod kontrolou. V prostředním dějství se Jágr zapsal do statistik pouze dvouminutovým vyloučením za hrubost, ve třetí třetině takřka ve stejném čase jako poprvé tentokrát v přesilovce opět skóroval a pojistil Omsku cenné vítězství.

Jak dopadne v ruské Superlize Omsk s Jaromírem Jágrem?
Hlasujte v anketě na konci článku!

Avangard se vrátil do osmičky pro play off, na sedmý Čerepovec ztrácí tři body. Severstal ve středu vyhrál 3:0 na ledě Spartaku Moskva a Dušan Salfický podeváté v sezóně udržel čisté konto.

Po šestigólovém přídělu v minulém utkání dostal tentokrát místo Jiřího Trvaje přednost v brance CSKA Alexander Fomičev a moskevský tým vyhrál 3:2 v Novosibirsku. Duel Novokuzněcku s Permem rozhodl jediným gólem Viktor Alexandrov, jemuž přihrál obránce Angel Nikolov.

V dresu posledního Permu se po delší době představil další český zadák Lukáš Zíb, Petr Kuboš a zraněný Vladimír Hudáček však stále chyběli.

Výsledky - 40. kolo:
Ufa - Omsk 1:4 (Jágr 2+0), Novosibirsk - CSKA Moskva 2:3, Novokuzněck - Perm 1:0 (Nikolov 0+1), Spartak Moskva - Čerepovec 0:3, Togliatti - Voskresensk 1:0, Jaroslavl - Petrohrad 7:2.