Evropské ligy

Rosa zařídil porážku Jágrova Omsku

3. ledna 2005 14:39 - OMSK

Dva body Jaromíra Jágra nezabránily domácí prohře Omsku 4:5 od vedoucího Dynama Moskva v předehrávce ruské ligy. Jágr vstřelil jednu branku, na další přihrál a celkem už má na kontě ze 14 utkání 19 bodů. Za Dynamo se jednou trefil Martin Havlát a přihrávku na vítězný gól Pavla Dacjuka z 52. minuty si připsal nejproduktivnější hráč soutěže Pavel Rosa.

Avangard třikrát dotáhl náskok hostů, napočtvrté se mu to již nepodařilo. Na gól Artema Čurabova odpověděl v 19. minutě v přesilové hře Jágr. V polovině utkání po trefách Alexandra Ždana a druhé brance Martina Havláta v dresu Dynama vedl tým z ruské metropole o dva góly, v závěru druhé části v přesilových hrách ale odpověděli Maxim Sušinskij a Dmitrij Zatonskij, jemuž asistoval i Jágr.

Po gólu Vladimira Vorobjeva ještě stihl dát naději Omsku na bodový zisk Sušinskij, ale osm a půl minuty před koncem rozhodl Dacjuk. Dynamo zvýšilo svůj náskok v čele tabulky na druhou Ladu Togliatti na devět bodů, Omsk se drží na osmém místě se stejným bodovým ziskem jako má devátý Nižněkamsk.

Omsk - Dynamo Moskva 4:5 (1:1, 2:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 19. Jágr (Zatonskij), 38. Sušinskij (Prokopjev, Zatonskij), 39. Zatonskij (Sušinskij, Jágr), 51. Sušinskij (Zatonskij) - 14. Čubarov (Afinogenov), 30. Ždan (Markov), 33. Havlát (Dacjuk), 49. Vorobjev (Markov, Dacjuk), 52. Dacjuk (Rosa, Jeremenko).
Omsk: Sokolov - Guskov, Rjabykin, Tverdovskij, Kolcov, Gusev, Panov, Nikitin - Zatonskij, Prokopjev, Sušinskij - Bednář, Kaljužnyj, Jágr - Kovalenko, Chacej, Nazarov - Popov, Kurjanov, Pěrežogin.