Eliáš v ruské premiéře zažil výhru nad Jágrem

MOSKVA

Další česká hokejová hvězda si odbyla premiéru v ruské Superlize a Patrik Eliáš se s Magnitogorskem radoval z výhry na ledě Omsku 4:2. Opora z New Jersey, která zamířila do Metallurgu z extraligového Znojma, nebodovala. V dresu Avangardu se neprosadil ani Jaromír Jágr, který vyšel bodově naprázdno poprvé po pěti zápasech.

Patrik Eliáš má za sebou premiéru v ruské lize.

Eliáš, který nastoupil po boku svého bývalého spoluhráče z týmu Devils Petra Sýkory, se do statistik zapsal pouze dvouminutovým trestem v úvodu závěrečné třetiny. V té době pykali také Sýkora a na druhé straně Jágr. Tým českého trenéra Marka Sýkory se radoval díky třem brankám Alexeje Těrtyšného. Za Omsk vyrovnali na 2:2 Sergej Gusev a Jevgenij Carev.

Jiří Trvaj udržel popáté v sezóně čisté konto a přispěl k tříbrankovému vítězství CSKA Moskva nad Jaroslavlí. V dresu Dynama si gól a přihrávku připsal nejproduktivnější hráč soutěže Pavel Rosa, ale porážce moskevského mužstva ve Voskresensku v poměru 3:5 nezabránil.

Ruská liga - 41. kolo:
Omsk - Magnitogorsk 2:4 (0:0, 1:2,
Branky: 38. Gusev, 44. Chacej - 37., 55. a 60. Těrtyšnyj, 31. Čech.
Voskresensk - Dynamo Moskva 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)
Branky: 20. Leščev, 31. Kozlov, 31. Titov, 52. Škotov - 36. Vorobjov (Rosa), 45. Čupin, 56. Rosa.
Petrohrad - Ufa 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky: 38. Nemirovsky, 59. Pokrovskij - 9. Šaripov, 20. Anšakov, 22. Zevachin, 36. Chlystov, 43. Grigorenko.
CSKA Moskva - Jaroslavl 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 33. Mozjakin, 36. Kudašov, 60. Frolov.
Perm - Spartak Moskva 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 23. Rešetnikov.

Druhý gól z hokejky Petra Tenkráta ve druhé minutě prodloužení přinesl hokejistům Kärpätu Oulu ve finské lize vítězství 3:2 nad IFK Helsinky. Český útočník se blýskl výborným výkonem a už v sedmé sekundě zápasu překonal poprvé brankáře Tomáše Vokouna.

Český gólman, jenž do Finska přestoupil po Vánocích ze Znojma, pak byl spoluhráčům velkou oporou. Zlikvidoval celkem 41 střel a jen jednou inkasoval. V prodloužení však na něho opět vyzrál Tenkrát, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Finská liga - 38. kolo:
Hämeenlinna - T.Tampere 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
Branky: 3. Voutilainen, 17. Louhi, 17. Lapalainen, 25. Holden (Sičák) - 3. Öhman.
I.Tampere - Lahti 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 34. Luomala, 41. Murphy, 56. Helminen, 58. S.Kariya (Štefan) - 7. Koskinen.
Jokerit Helsinky - Espoo 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 35. a 37. Campbell, 9. Valtonen, 58. Kuusisto.
Oulu - IFK Helsinky 3:2P (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 1. a 62. Tenkrát, 54. Viuhkola - 22. Kurvinen, 57. Luttinen. Za hosty odchytal celý zápas Tomáš Vokoun.
Lukko Rauma - Jyväskylä 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky: 8. a 26. Saarela, 25. Toporowski, 60. Torkki - 1. Hauhtonen, 29. Immonen.
Lappeenranta - Pori 4:5 (0:3, 4:1, 0:1)
Branky: 27. Malmivaara, 28. Kauppinen (Šachl), 36. Forrest, 40. Koho - 16., 19. a 29. Williams 9. Toivonen, 51. Virkkunen.