Piroš v ruské lize zastínil Eliáše se Sýkorou

Český útočník Kamil Piroš z Voskresensku dal v utkání 42. kola ruské hokejové ligy dva góly a v duelu s Magnitogorskem zastínil hvězdné krajany Patrika Eliáše s Petrem Sýkorou. Duo bývalých spoluhráčů z New Jersey se postaralo o jednu branku, když v sedmé minutě po Eliášově asistenci skóroval Sýkora.

Petr Sýkora s Patrikem Eliášem s Magnitogorskem podlehli Voskresensku s Kamilem Pirošem - ilustrační foto.

Skóre zápasu ve Voskresensku otevřel Piroš v šesté minutě, hned za třináct vteřin odpověděl Gusmanov a za dalších dvanáct otočil stav Sýkora. Obrat Chimiku však odstartoval v 23. minutě opět Piroš, který přitom v předchozích jedenácti zápasech zaznamenal jen jednu asistenci. Ještě v druhé třetině zajistili domácím výhru 4:2 Kamenskij s Titovem.

Voskresensk se tak posunul v tabulce na osmé místo před Jágrův Omsk, tým českého trenéra Marka Sýkory po prohře naopak klesl na třetí příčku. Předstihla ho Lada Togliatti, která zvítězila v Petrohradu 2:1.

V pátečním kole se trefil i český bek Karel Rachůnek z Jaroslavli, který v 20. minutě vyrovnal v Permu na 1:1. Favorizovaný Lokomotiv nakonec vyhrál na ledě posledního týmu soutěže 5:1. Bek Jan Hejda přispěl k výhře CSKA v moskevském derby nad Spartakem 3:2 dvěma přihrávkami. Celý zápas za vítěze odchytal Jiří Trvaj. Gólman Dušan Salfický vychytal Čerepovci výhru 4:3 v prodloužení nad Ufou.

Výsledky - 42. kolo:
Petrohrad - Togliatti 1:2, Perm - Jaroslavl 1:5 (za hosty K. Rachůnek 1+0), Nižněkamsk - Novosibirsk 2:2 po prodl., Voskresensk - Magnitogorsk 4:2 (Piroš 2+0 - P. Sýkora 1+0, Eliáš 0+1), Čerepovec - Ufa 4:3 v prodl. (za domácí Píša 0+1), CSKA Moskva - Spartak Moskva 3:2 (za domácí Hejda 0+2), Kazaň - Novokuzněck 2:1.